Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
9. septembris, 2016
Drukāt

1866. gada 9. septembrī

9sept_Zivers_2

Pirms 150 gadiem, 1866. gada 9. septembrī, Valkas apriņķa Plāņos pēc vēlākā Rīgas Politehniskā institūta profesora Jegora fon Zīversa ierosinājuma tika nodibināta pirmā latviešu lauksaimniecības biedrība.

Vācbaltietis Zīverss pats šo biedrību arī vadīja. Līdzīgas biedrības viņš vēlējās veidot visos Vidzemes pagastos, taču nodibināja kādos desmit. Ap 1877. gadu fon Zīverss rosināja dibināt jau plašākas zemkopības biedrības, kuras apvienotu kā lielsaimniekus, tā sīkos saimniekotājus, jo tādās, pēc viņa domām, visātrāk tiktu gūti panākumi un būtu vislabākie nosacījumi modernizācijai. Tomēr pretrunas starp lielajiem zemes īpašniekiem vācbaltiem un latviešu saimniekiem bija pārāk lielas, lai saprātīgā iniciatīva īstenotos. Fon Zīverss tajā laikā vispirms pasniedza Rīgas Politehnikuma Lauksaimniecības nodaļā, bet tad to arī vadīja, nenoguris aģitējot par dažādu jaunu metožu un tehnikas ieviešanu zemkopībā, lopkopībā, augļkopībā.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (50)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+