Mobilā versija
+2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
30. oktobris, 2015
Drukāt

1895. gada 30. oktobrī

30okt_Domaks_2

Pirms 120 gadiem, 1895. gada 30. oktobrī, Lagovā (toreiz Vācijā, mūsdienās Polijā) augstskolas rektora ģimenē piedzima patologs un bakteriologs Gerhards Johanness Pauls Domaks.

Viņa nopelns ir pirmās plaši pieejamās antibiotikas – prontozila – terapeitisko īpašību atklāšana 1935. gadā un sagatavošana ražošanā uzņēmumā “IG Farben”, kuras laboratorijā zinātnieks strādāja. “Prontosil”, saukts arī par “sarkano streptocīdu”, ātri ieviesās apritē, un Domakam par nopelniem 1939. gadā tika piešķirta Nobela prēmija fizioloģijā un medicīnā. Tomēr Hitlera režīms 1937. gadā bija aizliedzis valsts vāciešiem pieņemt šo balvu. To zinātnieks saņēma tikai pēc kara, 1947. gadā, taču bez paredzētās naudas summas, jo noteikumi paredzēja, ka savlaicīgas neizņemšanas gadījumā tā atgriežas fondā. Gerhards Domaks farmaceitisko nopelnu dēļ dzīves laikā kļuva par daudzu Vācijas, kā arī Itālijas un Argentīnas pilsētu goda pilsoni.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+