Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
30. oktobris, 2015
Drukāt

1895. gada 30. oktobrī

30okt_Domaks_2

Pirms 120 gadiem, 1895. gada 30. oktobrī, Lagovā (toreiz Vācijā, mūsdienās Polijā) augstskolas rektora ģimenē piedzima patologs un bakteriologs Gerhards Johanness Pauls Domaks.

Viņa nopelns ir pirmās plaši pieejamās antibiotikas – prontozila – terapeitisko īpašību atklāšana 1935. gadā un sagatavošana ražošanā uzņēmumā “IG Farben”, kuras laboratorijā zinātnieks strādāja. “Prontosil”, saukts arī par “sarkano streptocīdu”, ātri ieviesās apritē, un Domakam par nopelniem 1939. gadā tika piešķirta Nobela prēmija fizioloģijā un medicīnā. Tomēr Hitlera režīms 1937. gadā bija aizliedzis valsts vāciešiem pieņemt šo balvu. To zinātnieks saņēma tikai pēc kara, 1947. gadā, taču bez paredzētās naudas summas, jo noteikumi paredzēja, ka savlaicīgas neizņemšanas gadījumā tā atgriežas fondā. Gerhards Domaks farmaceitisko nopelnu dēļ dzīves laikā kļuva par daudzu Vācijas, kā arī Itālijas un Argentīnas pilsētu goda pilsoni.

Pievienot komentāru

Britu eksministrs: Krievija iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās (2)Tam, ka Krievija tiešā veidā iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās, ir skaidras liecības, Lielbritānijas parlamentā paziņojis bijušais Eiropas lietu valsts ministrs Kriss Braients. Nule
Draugiem Facebook Twitter Google+