Mobilā versija
Brīdinājums +1.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
10. novembris, 2016
Drukāt

1896. gada 10. novembrī

10nov_Zasulauks_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 10. novembrī, laikraksts “Dienas Lapa” par Rīgas industrializāciju, kas skārusi “pat” Zasulauku:

“Paplašinoties vecajām un pierodoties jaunām fabrikām, pienāk arī acumirklī darbs arvien vairāk klāt. Tad nu arī šeit saplūst no laukiem ļaudis. Līdzšinējās fabrikas Rīgā tika celtas pa lielākai daļai pilsētas vistuvākajā apkārtnē, bet tagad sāk jau arī pāriet uz tālākiem novadiem. Zasulauks ieņem tagad tajā ziņā vai vispirmāko vietu. Kur vēl nedaudz gadu desmitus agrāk atradās klaji laukumi jeb mežs, tur tagad pierodas arvienu vairāk un vairāk māju un fabriku. Pērngad būvēt pasākta austuve paplašina allaž savas telpas un ceļ piebūves. Būs savs kantoris, savi staļļi, sava atsevišķa īpašnieka māja. Līdzās austuvei ceļ vēl divas jaunas fabrikas. Tad vēl ar uztraukumu gaidām, kādu gala spriedumu dos pilsētas valde zirgu dzelzceļa lietā. Tiklīdz ieviestu starp Rīgu – Āgenskalnu – Zasulauku projektēto un vairākkārt lūgto dzelzceļu, tad arī jo drīzā laikā visa šejienes sadzīve kuplinātos un galīgi pārgrozītos.”

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+