Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
24. aprīlis, 2013
Drukāt

1913. gada 24. aprīlī

24apr_Debesskrapis_23

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 24. aprīlī, Ņujorkas Manhetenā ASV prezidenta Vudro Vilsona klātbūtnē tika atklāts debesskrāpis “Wool­worth Building” jeb Vulvorta nams.

 

241 metru augstā 57 stāvu ēka tajā brīdī bija augstākā pasaulē, un šo titulu tā saglabāja līdz 1930. gadam. Debesskrāpis, kas toreiz kā tornis pacēlās pār visu Ņujorku, arī mūsdienās, būdams jau arhitektūras un vēstures pieminekļa statusā, ir viena no 50 ASV augstākajām ēkām. Vulvorta nama uzbūvēšana prasīja trīs gadus. Miljonārs un veikalu ķēdes īpašnieks Franklins Vulvorts tajā ieguldīja 13,5 miljonus dolāru. Arhitektam Kesam Gilbertam bija īpaši pieteikts, ka pasūtītajam namam jābūt augstākajam pasaulē. Tā kā debesskrāpis atgādināja gotiskā stila katedrāles Eiropā, to, ņemot vērā īpašnieka nodarbošanos, mēdza saukt arī par tirdzniecības katedrāli. “Woolworth Building” fasāde cieta 2001. gada 11. septembra teroristu uzbrukumā Pasaules tirdzniecības centra dvīņu torņiem.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+