Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
11. februāris, 2014
Drukāt

1914. gada 11. februārī

11feb_futurisms_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 11. februārī, anonīms autors konservatīvajā “Rīgas Avīzē” rakstīja:

“Pagājušā gada beigās, staigādams pa Pēterburgas ielām, redzēju savādus cilvēkus: dažiem deguns apzeltīts, dažiem ūsas vienā pusē nodzītas, citiem atkal vaigi un piere norakstīti ar noslēpumainiem rakstiem vai nokrāsoti kādiem plankumiem. Drīz vien dabūju zināt, tie esot futūristi. (..) Biju arī viņu gleznu izstādē. Tur tās pat šausmas un nejēdzības. Krāsu plankumi – vairāk nekas – ne kam saprotami, ne tīkami.” Raksta autora spriedums: futūristi ir “savos estētiskos sajēgumos pilnīgi sajukuši cilvēki, vārdu sakot – tipiskākie izvirtuļi”. Futūrisms kā agresīva, provocējoša, uz pārmaiņām un veco priekšstatu laušanu, revolūciju mudinoša kustība mākslā radās 1909. gadā Itālijā un bija visai populāra arī Krievijā. Futūrisma sekotājs bija krievu dzejnieks Vladimirs Majakov­skis, un šis virziens ietekmējis arī Aleksandru Čaku un gleznotāju Niklāvu Strunki.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+