Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Sestdiena, 29. oktobris, 2016
11. februāris, 2014
Drukāt

1914. gada 11. februārī

11feb_futurisms_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 11. februārī, anonīms autors konservatīvajā “Rīgas Avīzē” rakstīja:

“Pagājušā gada beigās, staigādams pa Pēterburgas ielām, redzēju savādus cilvēkus: dažiem deguns apzeltīts, dažiem ūsas vienā pusē nodzītas, citiem atkal vaigi un piere norakstīti ar noslēpumainiem rakstiem vai nokrāsoti kādiem plankumiem. Drīz vien dabūju zināt, tie esot futūristi. (..) Biju arī viņu gleznu izstādē. Tur tās pat šausmas un nejēdzības. Krāsu plankumi – vairāk nekas – ne kam saprotami, ne tīkami.” Raksta autora spriedums: futūristi ir “savos estētiskos sajēgumos pilnīgi sajukuši cilvēki, vārdu sakot – tipiskākie izvirtuļi”. Futūrisms kā agresīva, provocējoša, uz pārmaiņām un veco priekšstatu laušanu, revolūciju mudinoša kustība mākslā radās 1909. gadā Itālijā un bija visai populāra arī Krievijā. Futūrisma sekotājs bija krievu dzejnieks Vladimirs Majakov­skis, un šis virziens ietekmējis arī Aleksandru Čaku un gleznotāju Niklāvu Strunki.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+