Mobilā versija
+2.2°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
15. augusts, 2014
Drukāt

1914. gada 15. augustā

15aug_Panama_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 15. augustā, pa vēl pilnībā nepabeigto Panamas kanālu izbrauca pirmais kuģis.

Tas bija ASV Panamas dzelzceļa kompānijai piederošais tvaikonis ”Ancon”. Minētā kompānija apkalpoja dzelzceļa līniju, kas stiepās paralēli kanālam. ”Ancon” bija pelnījis atklājēja godu, jo kravas kuģis gadiem kalpoja būves vajadzībām – ar to tika pārvadāts darbaspēks un no Ņujorkas piegādātas neskaitāmas tonnas cementa. Tiesa, tiek aizrādīts, ka daži kuģi izbraukuši cauri Atlantijas un Kluso okeānu savienojošajai hidrobūvei vēl pirms ”Ancon”, taču tas noticis ”darba” kārtībā. Piemēram, 1914. gada 3. augustā to izdarījis ”Ancon” līdzīgais kravas kuģis ”Cristobal”, bet peldošais krāns ”Alexandre La Valley” kanālu visā tā garumā esot izbraucis vēl ātrāk – janvārī. Oficiālā Panamas kanāla atklāšana, kas bija paredzēta tajā pašā 1914. gadā, tomēr nenotika. To uz sešiem gadiem aizkavēja negaidīts krastu nobrukums.

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (1)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+