Mobilā versija
°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
5. februāris, 2014
Drukāt

1914. gada 5. februārī

5feb_suknis_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 5. februārī, Rīgā ap plkst. 21 notika ūdensvada avārija. Ņemot vērā, ka modernajām prasībām atbilstošais Baltezera ūdensvads bija uzbūvēts tikai 1904. gadā, tā varēja būt viena no pirmajām tāda veida klizmām.

Kā rakstīja tā laika avīzes, par spiediena kritumu ziņots pilsētas ūdensvada pārvaldei, kas izsūtījusi brigādes ūdensvada apsekošanai. “Izrādījies, ka 9 verstis no pilsētas, aiz Juglas ezera tilta pārplīsuse ūdens trūba. Ūdens spēks izskalojis divas trešdaļas no šosejas ceļa labā pusē, kur vilkta trūba. Izrauta bedre ap 6 pēdu dziļumā, 1,5 ass platumā un 2 asu garumā. Izrautas smiltis un grants aizskalotas uz ezera pusi. Notikuma vietā ieradies pilsētas ūdensvada galvenais inženieris, kā arī izsaukta strādnieku komanda. Dots rīkojums pārtraukt ūdens pumpēšanu galvenā trūbā, bet, tā kā 12 verstu garumā trūbā atradies liels daudzums ūdens, tad viņš tecējis tālāk līdz vakardienai,” rakstīja avīze “Latvija”. Izrādījās, ka 800 mm cauruļvads sliktā pamata dēļ savienojuma vietā pārlūzis. Iztecēja ap 400 kubikmetru ūdens, taču pilsētnieku ērtības avārija nemazināja, jo bija iekārtots dublējošais ūdensvads, ko nu pieslēdza.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+