Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
5. februāris, 2014
Drukāt

1914. gada 5. februārī

5feb_suknis_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 5. februārī, Rīgā ap plkst. 21 notika ūdensvada avārija. Ņemot vērā, ka modernajām prasībām atbilstošais Baltezera ūdensvads bija uzbūvēts tikai 1904. gadā, tā varēja būt viena no pirmajām tāda veida klizmām.

Kā rakstīja tā laika avīzes, par spiediena kritumu ziņots pilsētas ūdensvada pārvaldei, kas izsūtījusi brigādes ūdensvada apsekošanai. “Izrādījies, ka 9 verstis no pilsētas, aiz Juglas ezera tilta pārplīsuse ūdens trūba. Ūdens spēks izskalojis divas trešdaļas no šosejas ceļa labā pusē, kur vilkta trūba. Izrauta bedre ap 6 pēdu dziļumā, 1,5 ass platumā un 2 asu garumā. Izrautas smiltis un grants aizskalotas uz ezera pusi. Notikuma vietā ieradies pilsētas ūdensvada galvenais inženieris, kā arī izsaukta strādnieku komanda. Dots rīkojums pārtraukt ūdens pumpēšanu galvenā trūbā, bet, tā kā 12 verstu garumā trūbā atradies liels daudzums ūdens, tad viņš tecējis tālāk līdz vakardienai,” rakstīja avīze “Latvija”. Izrādījās, ka 800 mm cauruļvads sliktā pamata dēļ savienojuma vietā pārlūzis. Iztecēja ap 400 kubikmetru ūdens, taču pilsētnieku ērtības avārija nemazināja, jo bija iekārtots dublējošais ūdensvads, ko nu pieslēdza.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+