Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
5. februāris, 2014
Drukāt

1914. gada 5. februārī

5feb_suknis_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 5. februārī, Rīgā ap plkst. 21 notika ūdensvada avārija. Ņemot vērā, ka modernajām prasībām atbilstošais Baltezera ūdensvads bija uzbūvēts tikai 1904. gadā, tā varēja būt viena no pirmajām tāda veida klizmām.

Kā rakstīja tā laika avīzes, par spiediena kritumu ziņots pilsētas ūdensvada pārvaldei, kas izsūtījusi brigādes ūdensvada apsekošanai. “Izrādījies, ka 9 verstis no pilsētas, aiz Juglas ezera tilta pārplīsuse ūdens trūba. Ūdens spēks izskalojis divas trešdaļas no šosejas ceļa labā pusē, kur vilkta trūba. Izrauta bedre ap 6 pēdu dziļumā, 1,5 ass platumā un 2 asu garumā. Izrautas smiltis un grants aizskalotas uz ezera pusi. Notikuma vietā ieradies pilsētas ūdensvada galvenais inženieris, kā arī izsaukta strādnieku komanda. Dots rīkojums pārtraukt ūdens pumpēšanu galvenā trūbā, bet, tā kā 12 verstu garumā trūbā atradies liels daudzums ūdens, tad viņš tecējis tālāk līdz vakardienai,” rakstīja avīze “Latvija”. Izrādījās, ka 800 mm cauruļvads sliktā pamata dēļ savienojuma vietā pārlūzis. Iztecēja ap 400 kubikmetru ūdens, taču pilsētnieku ērtības avārija nemazināja, jo bija iekārtots dublējošais ūdensvads, ko nu pieslēdza.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+