Mobilā versija
+6.9°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
4. marts, 2015
Drukāt

1915. gada 4. martā

4marts_Aviacija_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 4. martā, laikraksts “Latvija” Pirmā pasaules kara dienās informēja:

”Kara aviatoriem izdotas īpašas apliecības, kuras tiem jāuzrāda arī katrai civilās pārvaldes iestādei un šo iestāžu amatvīriem, kad tie nolaižas kur zemē. Visām iestādēm, to amatvīriem un arī privātiem cilvēkiem jāsniedz šiem cilvēkiem vajadzīgās ziņas, kādas viņi pieprasa, un jābūt arī citādi viņiem palīdzīgiem, ja viņi kur ierastos ar saviem gaisa kuģiem.” 1915. gada sākumā fronte atradās vēl tālu no Latvijas teritorijas un sastapt te Krievijas impērijas kara lidmašīnu, kam jāsniedz palīdzība, patiesībā bija maza iespēja. Minētajā laikā kara aviācija visās karojušajās valstīs tikai veidojās un primitīvās lidmašīnas izmantoja lielākoties izlūkošanai. Lidaparāti daudz biežāk avarēja un bija spiesti nolaisties tehnisku ķibeļu, ne pretinieka uguns dēļ. Specializācija iznīcinātājos, bumbvedējos un izlūklidmašīnās notika tikai kara otrajā pusē, kad tehnikas progress bija darījis aviāciju drošāku par lēnajiem, taču stabilajiem cepelīniem.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+