Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
30. jūlijs, 2014
Drukāt

1924. gada 30. jūlijā

30.jul_Pasnaviba_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 30. jūlijā, “Jaunāko Ziņu” ievadraksts bija veltīts satraucoši biežajiem Latvijas pilsoņu pašnāvības gadījumiem.

1923. gadā valstī bija reģistrētas 264 pašnāvības (mūsdienās pēdējos gados vidēji ap 500 gadā). To skaits saglabājās augsts visus 20. gadus un 30. gadu sākumā. Preses hronikā tamlīdzīgas traģiska satura ziņas varēja atrast teju ik dienas. Ārsti un sabiedriskie darbinieki tolaik velti mēģināja atrast izskaidrojumu. “Jaunākās Ziņas” sprieda: “Ja Latvijā tik lielā mērā izplatīta pašiznīcināšanās sērga kā pašreiz, tad pie tā vainojama lielā mērā kā pati sabiedrība, tā arī mūsu saimnieciskie ap­stākļi. Liela tiesa pašnāvību, sevišķi jaunībā, ir vai nu nepareizas audzināšanas sekas, vai arī kādu citu iemeslu dēļ.” Visbiežāk galu padarīt sev mēģināja 20 – 29 gadus veci vīrieši un sievietes. Sieviešu pašnāvnieču bija divreiz mazāk nekā vīriešu. Līdere pašnogalināšanās ziņā bija Vidzeme, kam sekoja Rīga, bet Latgalē pašnāvības atgadījās ļoti reti.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (22)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+