Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
30. jūlijs, 2014
Drukāt

1924. gada 30. jūlijā

30.jul_Pasnaviba_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 30. jūlijā, “Jaunāko Ziņu” ievadraksts bija veltīts satraucoši biežajiem Latvijas pilsoņu pašnāvības gadījumiem.

1923. gadā valstī bija reģistrētas 264 pašnāvības (mūsdienās pēdējos gados vidēji ap 500 gadā). To skaits saglabājās augsts visus 20. gadus un 30. gadu sākumā. Preses hronikā tamlīdzīgas traģiska satura ziņas varēja atrast teju ik dienas. Ārsti un sabiedriskie darbinieki tolaik velti mēģināja atrast izskaidrojumu. “Jaunākās Ziņas” sprieda: “Ja Latvijā tik lielā mērā izplatīta pašiznīcināšanās sērga kā pašreiz, tad pie tā vainojama lielā mērā kā pati sabiedrība, tā arī mūsu saimnieciskie ap­stākļi. Liela tiesa pašnāvību, sevišķi jaunībā, ir vai nu nepareizas audzināšanas sekas, vai arī kādu citu iemeslu dēļ.” Visbiežāk galu padarīt sev mēģināja 20 – 29 gadus veci vīrieši un sievietes. Sieviešu pašnāvnieču bija divreiz mazāk nekā vīriešu. Līdere pašnogalināšanās ziņā bija Vidzeme, kam sekoja Rīga, bet Latgalē pašnāvības atgadījās ļoti reti.

Pievienot komentāru

Vējonis ar Lavrovu tikai sasveicināsLatvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis nupat notikušajā Minhenes drošības konferencē sēdējis plecu pie pleca ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu. Vai tā ir tikai nejaušība, un ko abas amatpersonas runājušas?
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+