Mobilā versija
+7.5°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
26. augusts, 2015
Drukāt

1925. gada 26. augustā

26aug_vagons_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 26. augustā, Latvijas finanšu ministrs Jānis Blumbergs laikrakstā “Jaunākās Ziņas” aktualizēja jautājumu par tirdzniecisko sakaru aktivizēšanu ar Padomju Krieviju.

Kari bija beigušies, lielinieki ar Jaunās ekonomiskās politikas ieviešanu bija radījuši iespaidu, ka veidos liberālas ekonomikas modeli. Daudziem Eiropā šķita, ka paveras fantastiskas perspektīvas. “Dabiski, ka Latvija, atrazdamās ceļā, kas saista plašos Austrumus ar bagātajiem Rietumiem, nedrīkst sastingt novērotāja lomā,” atzīmēja ministrs. Viņš gan atzina, ka līdz šim saimnieciskajiem sakariem traucējusi “Krievijas īpatnējā iekārta, viņas jaunie apstākļi, kurus neesam pietiekoši pazinuši”. Nu šī iekārta esot jāizzina un jāsāk oficiālas sarunas par saimnieciskajiem sakariem. Tiem pamatu bija licis tobrīd jau nelaiķis Zigfrīds Anna Meierovics. Tālākajā praksē gan izrādījās, ka PSRS ir daudzsološs, taču nedrošs un nepastāvīgs partneris.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+