Mobilā versija
+2.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
27. februāris, 2012
Drukāt

1932. gada 27. februārī

27feb_chadviks_2

Pirms 80 gadiem, 1932. gada 27. februārī, britu dabaszinātņu žurnālā ”Nature” tika publicēts fiziķa Džeimsa Čedvika raksts, kurā viņš pierādīja līdz tam nezināmās elementārdaļiņas – neitrona – eksistenci atoma kodola sastāvā.

 

Šo brīdi tamdēļ uzskata par neitrona atklāšanas dienu. Zinātnieki līdz tam jau bija atklājuši, ka atomu veido pozitīvi lādētie protoni un negatīvie elektroni. Neitroni ar neitrālu elektrisko lādiņu izrādījās cietāks rieksts, lai arī vairāki fiziķi eksperimentos līdz tam bija konstatējuši dīvainu nejonizējošu starojumu ar lielu caurspiešanās spēju. Čedvika veikums radīja daudz pilnīgāku priekšstatu par atoma uzbūvi un deva jaunu impulsu dažādu valstu atomfiziķu centieniem eksperimentāli izsaukt kodolreakciju.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+