Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
27. februāris, 2012
Drukāt

1932. gada 27. februārī

27feb_chadviks_2

Pirms 80 gadiem, 1932. gada 27. februārī, britu dabaszinātņu žurnālā ”Nature” tika publicēts fiziķa Džeimsa Čedvika raksts, kurā viņš pierādīja līdz tam nezināmās elementārdaļiņas – neitrona – eksistenci atoma kodola sastāvā.

 

Šo brīdi tamdēļ uzskata par neitrona atklāšanas dienu. Zinātnieki līdz tam jau bija atklājuši, ka atomu veido pozitīvi lādētie protoni un negatīvie elektroni. Neitroni ar neitrālu elektrisko lādiņu izrādījās cietāks rieksts, lai arī vairāki fiziķi eksperimentos līdz tam bija konstatējuši dīvainu nejonizējošu starojumu ar lielu caurspiešanās spēju. Čedvika veikums radīja daudz pilnīgāku priekšstatu par atoma uzbūvi un deva jaunu impulsu dažādu valstu atomfiziķu centieniem eksperimentāli izsaukt kodolreakciju.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+