Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
12. maijs, 2015
Drukāt

1935. gada 12. maijā

12maijs_alkohols_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 12. maijā, ASV pretalkohola kustības aktīviste Henrieta Zīberlinga saveda kopā Akronas pilsētas ķirurgu Bobu Smitu, kurš gadiem ilgi nesekmīgi cīnījās ar savu alkoholismu, un pilsētā iebraukušo uzņēmēju Bilu Vilsonu, kam bija līdzīgas problēmas, bet kurš bija atklājis, ka spēj apkarot savas vēlmes, sarunājoties par savām izjūtām ar citiem alkoholiķiem un palīdzot viņiem.

Tikšanās kļuva par pamatu tam, lai mēnesi vēlāk dzimtu visā pasaulē, bet īpaši ASV populārā anonīmo alkoholiķu kustība. Pēc sarunas ar Vilsonu dakteris Smits bija spējis noturēties nedzēris līdz 9. jūnijam, kad pēc Vilsona padoma tomēr ieņēma pāris mēriņu, lai apturētu delīrija lēkmi. Vēl nākamajā dienā viņš izdzēra vienu alu un tas Smitam kļuva par pēdējo alkohola lietošanas gadījumu līdz pat nāvei 1950. gadā. Mūsdienās anonīmo alkoholiķu sapulces var būt dažādas pēc formas, bet tajās dalībnieki atklāti stāsta par to, cik tālu viņus novedusi dzeršana, ko viņi darījuši, lai tiktu no tās vaļā, un kā dzīvo šodien.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+