×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

1935. gada 20. janvārī (1)

20janv_hokejs_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 20. janvārī, Latvija pasaules meistarsacīkstēs ledushokejā Davosā pirmo reizi vēsturē mērojās spēkiem ar Kanādu, piedzīvojot zaudējumu 0:14.

Tobrīd seškārtējās pasaules čempiones Kanādas izlases sastāvu gandrīz pilnībā veidoja komanda “Winnipeg Monarchs”. “Mūsu hokejistus apžilbināja kanādiešu ātrā, akrobātiskā spēle, un spēlētāju pūliņi aizkavēt pretinieku nekādi neizdevās,” atzina “Jaunāko Ziņu” korespondents. Kanādieši izrādījās pārāki absolūti visā. Latviešiem dažas reizes izdevās tikt līdz pretinieka vārtiem, bet tas arī viss. Interesanti, ka Latvijas prese vairījās no vārda “zaudējums”, lietojot “smaga neveiksme”. Mūsdienām neierasti, ka spēlētāji par graujošo rezultātu netika pelti, bet drīzāk slavēti. Īpašu atzinību izpelnījās aizsargs Vedējs un vārtsargs Lapainis. Lapaini slavēja par ”attapīgu rīcību, ātro un līdz pašām spēles beigām neatslābstošo enerģiju”. Publika esot bijusi latviešu pusē, un Latvijas ķiršsarkanie un kanādieši baltie tērpi laukumā labi izskatījušies. Jāpiebilst, ka Rumāniju kanādieši Davosā pieveica ar 0:21.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mūsdienu prese arī vairās no vārdiem -zaudēja,cieta sagrāvi.Labprātāk lieto vēlīgo- piekāpās.Pēdējā laikā visbiežāk volejbola federācijas ziņneses, ja ziņo par jaunatnes izlašu sacensībām.

Draugiem Facebook Twitter Google+