Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
10. augusts, 2016
Drukāt

1936. gada 10. augustā

10aug_Valasevica_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 10. augustā, “Jaunākās Ziņas” vēsta par vasaras olimpisko spēļu gaitu Berlīnē un jautā: “Vai olimpiādes dalībnieces vairs ir sievietes?

Kā zināms, poliete Stella Valšs vienā sacīkstē ieguva otro vietu. “Vai tiesa, ka Valšs neesot pilnīgā skaidrībā par savu dzimumu – vai viņa esot sieviete vai vīrietis?” jautājis franču žurnālists. “(..) Liela, kaulaina auguma, izciliem muskuļiem, gludām krūtīm, četrstūrainiem žokļiem – tādas esot olimpiādes sportistes.” Vieglatlētei ar Polijas pilsonību Staņislavai Valasevičai Berlīnē pēc otrās vietas ieņemšanas 100 m skrējienā iepriekš minēto aizdomu dēļ nācās iziet dzimuma pārbaudi. Ārsti atzina, ka viņa tomēr ir sieviete. Jau tuvāk mūsdienām, pēc Valasevičas nāves 1980. gadā, sekcijā noskaidrojās, ka viņa bijusi hermafrodīts, tas ir, cilvēks ar abu dzimumu pazīmēm. Viņas ģenētiskajā kodā bija “Y” hromosoma, kas nosaka vīrieša dzimumu.

Pievienot komentāru

"Biedējošo klaunu" uzbrukumi: Austrijā savainoti vairāki cilvēki Tuvojoties Helovīnam, vairāki cilvēki Austrijā guvuši savainojumus biedējošu klaunu tērpos ģērbušos cilvēku uzbrukumos.
Draugiem Facebook Twitter Google+