Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Haralds, Almants
Trešdiena, 22. februāris, 2017
15. jūnijs, 2016
Drukāt

1956. gada 15. jūnijs (1)

15jun_Izglitiba_2

Pirms 60 gadiem, 1956. gada 15. jūnijā, Latvijas PSR Ministru padome pieņēma lēmumu “Par mācību maksas atcelšanu vidusskolu vecākajās klasēs, vidējās speciālajās un augstākajās mācību iestādēs”.

Tā bija reakcija uz jūnija sākumā Maskavā pieņemto attiecīgo PSRS valdības lēmumu. “Lēmums par mācību maksas atcelšanu vidējās un augstākajās mācību iestādēs atvērs vidusskolu un augstskolu durvis tiem jauniešiem, kam arī nelielā mācību maksa līdz šim bija par šķērsli,” rakstīja padomju avīzes. Mācību maksu par vidusskolu PSRS ieviesa pirms Otrā pasaules kara, lai garantētu nepieciešamo strādnieku daudzumu un, kā toreiz uzskatīja, lieki neaudzētu inteliģences rindas. Līdz ar zinātnes attīstību un prestiža augšanu situācija bija mainījusies, turklāt mācību maksas atcelšana bija viens no Ņikitas Hruščova PSRS destaļinizācijas soļiem, kam vajadzēja radīt iespaidu, ka valsts beidzot sākusi rūpēties par saviem iedzīvotājiem, dzīves līmenis uzlabojas un tiešām notiek virzīšanās pretim komunismam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labi atceros, cik priecīga bija mamma, kad jau sarūpētie 75 rubļi (maksa par pusgadu) palika pašiem.

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+