Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
1. marts, 2016
Drukāt

1966. gada 1. marts

1marts_Venera_2

Pirms 50 gadiem, 1966. gada 1. martā, PSRS starpplanētu stacija “Venera 3” pēc trīs mēnešus ilga ceļa sasniedza Veneru. No stacijas automātiski atdalījās nolaišanās zonde, kas gan daļēji sadega planētas atmosfērā, tomēr ietriecās Veneras virsmā, tādējādi kļūstot par pirmo cilvēka roku darinājumu, kas uz tās nonācis.

Saprotams, ka nekāda informācija no šīs misijas iegūta netika. Pirmās ekspedīcijas lielā mērā apgrūtināja un nolēma neveiksmei tas, ka zinātniekiem nebija gandrīz nekādas skaidras informācijas par spiedienu un temperatūru, ar ko jārēķinās uz Veneras. Pirmos nolaišanās aparātus pat veidoja tā, lai tie kādu brīdi spētu peldēt. Vajadzēja paiet vēl vairākiem gadiem, līdz 1970. gada 15. decembrī kārtējais Veneras padomju programmas kosmiskais aparāts “Venera 7” beidzot īstenotu mīkstu nolaišanos uz šīs planētas. Tad arī izrādījās, ka uz tās valda līdz +475º C temperatūra, bet oglekļa dioksīda un slāpekļa atmosfēras spiediens ir 90 reižu lielāks nekā uz Zemes.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+