Latvijā
Vēsture

1988. gada 1. jūlijā. Nacionālie karogi atkal studentu svētkos5


Baltiešu karogi Viļņas “Gaudeamus”
Baltiešu karogi Viļņas “Gaudeamus”
Baltiešu karogi Viļņas “Gaudeamus”

Pirms 30 gadiem Viļņā pilsētas parka “Vingis” estrādē sākās 10. Baltijas republiku studentu dziesmu svētki “Gaudeamus”. Tajos piedalījās ap 7000 dziedātāju un dejotāju no tobrīd vēl Baltijas padomju republikām.

Gluži stihiski dalībnieku vidū izplatījās nacionālo karogu krāsu lietošana, ko milicija un dažs pārliecīgi piesardzīgs kolektīvu mākslinieciskais vadītājs gan centās nepieļaut, taču bez panākumiem.

Nacionālo karogu krāsās pašrocīgi nokrāsotās dalībnieku nozīmītes studentu dziedātāju un dejotāju vidū kļuva par baltiešu pašapliecināšanās simboliem vēl mēģinājumu laikā, bet pašā noslēguma koncertā uz estrādes dažādos veidos jau tika nogādāti nez kā sarūpētie karogi.

Saistītie raksti

Oficiāli to darīt nedrīkstēja un dalībnieku uziešanu estrādē uzraudzīja milicija, taču studenti pamanījās karogu drānu paslēpt zem drēbēm, kamēr kātus “dabūja iekšā”, mākslīgi radot burzmu un spiešanos.

Faktiski Viļņas “Gaudeamus” kļuva par pirmo masu pasākumu, kur vienkopus, par spīti varai, tika demonstrēts tik daudz baltiešu nacionālās simbolikas.

LA.lv