Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
3. augusts, 2016
Drukāt

2030.gadā Rīgas reģionā varētu dzīvot 1,1 miljons iedzīvotāju

Rolanda statuja un Rīgas domes ēka.Rolanda statuja un Rīgas domes ēka.

Foto - LETA

Rīgas plānošanas reģions (RPR) kopā ar nozares ekspertiem plānošanas reģiona ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un attīstības programmas ietvaros izstrādājis vīziju, kā reģions attīstīsies līdz 2030.gadam. Tā paredz, ka 2030.gadā Rīgas plānošanas reģiona administratīvā nozīme Baltijas ekonomikā kļūs vēl lielāka. Tajā varētu dzīvot 1,1 miljonu iedzīvotāju, bezdarbs varētu samazināties līdz 5%, savukārt iekšzemes koprodukts uz vienu iedzīvotāju varētu veidot 15 000 eiro, kas būtu par 30% vairāk nekā līdz šim.

Aktīvo uzņēmumu skaits un uzņēmumi, kas darbojas inovāciju jomā, varētu pieaugt par 30%. Pieaugs arī lidostas “Rīga” loma, pasažieru skaitam sasniedzot 7,5 miljonus, bet tiešie reisi varētu pieaugt par 25%.

Reģions turpinās attīstīties zaļajā, videi draudzīgajā virzienā. Atjaunojamo energoresursu īpatsvars varētu veidot pusi, riteņbraucēju skaits varētu pieaugt par piektdaļu.

Reģions arī kļūšot drošāks. Ekspertu prognozes liecina, ka noziegumu skaits varētu samazināties par piektdaļu. Par tādu pašu daļu varētu samazināties ceļu satiksmes negadījumu skaits.

Attīstības vīzijas pamatā ir Rīgas plānošanas reģiona izstrādātie reģiona attīstības dokumenti: Rīgas plānošanas reģiona Ilgtspējas attīstības stratēģija 2014. – 2030.gadam un Attīstības programma 2014. – 2020.gadam.

Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu un 30 novadus Latvijas centrālajā daļā, tostarp Jūrmalas, Tukuma, Ogres, Salacgrīvas, Limbažu, Siguldas novadus.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (29)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+