Kokteilis
Stilo

25 sievietes, kas atzītas par skaistuma ikonām pasaulē. Bet kuras ir daiļākās latvietes?2

Foto – Facebook.com, publicitātes foto

Skaistuma jēdziens ir subjektīvs, tomēr ir daile, kuru neviens neapstrīd. Gadu gaitā ir bijuši dažādi skaistuma etaloni, kuriem līdzināties vēlējusies ne viena vien. Interneta vietne “www.sncmedia.ru” apkopojusi 25 pasaules daiļākās sievietes.

Merilina Monro (1926-1962). Amerikāņu aktrise, modele un dziedātāja ir viena no tām sievietēm, pateicoties kurai sievišķīgas formas joprojām ir modē, turklāt ja tās paspilgtina ar seksuālu sarkanu lūpu krāsu un kuplām blondām matu cirtām – visa pasaule ir pie tavām kājām.

Odrija Hepbērna (1929-1993). Lai cēli izskatītos, nebūt nav jābrokasto “Tifānijā”, pietiek ar to, ka tev ir sakoptas uzacis, lielas, naivas acis un izteiksmīgi vaigu kauli kā britu aktrisei Odrijai Hepbērnai – šīs iezīmes aktrisi no modes ikonas pārvērta skaistuma leģendā.

Brižita Bardo (1934). Franču aktrise, modele, dziedātāja un dzīvnieku tiesību aktīviste sievietēm iemācīja ar melno krāsu spilgtāk akcentēt acis un kuplāk sasukāt matus (tieši Brižita uzdāvināja mums frizūru, ko dēvē par “Babette” pēc viņas atveidotās Babetes lomas). Un vēl – mazāk kautrības: kā viņa parādīja ar savu piemēru – bezrūpīgā skaistumā nekā slikta nav.

Katrīna Denēva (1943). Neviena no 20. gadsimta leģendām nespēj sacensties ar tādu daili, kāda joprojām piemīt franču aktrisei Katrīnai Denēvai. Nozīme, protams, ir labiem gēniem (Katrīnas māte – Renē Denēva ne tik sen nosvinēja 104. dzimšanas dienu un joprojām ir spirgta un izskatās pat ļoti labi), bet būtiska ir arī zelta likumu ievērošana. Tāpat kā daudzi citi, Katrīna iesaka dzert daudz ūdens, neaizmirst par veselīgu miegu un pārāk ilgi neuzturēties saulē.

Greisa Kellija (1929-1982). Amerikāņu aktrise, Monako firsta Renjē III sieva ir iedvesmas paraugs visām perfekcionistēm. Akurātas zeltītas matu cirtas, kas neaizsedz seju un tāds pats akurāts, dabisks grims bez jebkādiem kosmētikas pārspīlējumiem – lūk, standarts, kādu radīja autoavārijā bojāgājusī Kellija.

Sofija Lorēna (1934). Ir daudz pierādījumu tam, ka pat savos 83 gados itāļu aktrise Lorēna joprojām ir skaistuma leģenda. Piemēram, “Dolce&Gabbana” pirms kāda laika klajā laida viņai veltītu lūpu krāsu. Bet jaunībā aktrise, protams, daudz stiprāk satrauca vīriešu un sieviešu prātus: kuplas krūtis, izteiksmīga gurnu līnija, lielas mandeļveida acis un jutekliskas, nedaudz pavērtas lūpas.

Monika Beluči (1964). Vēl viena itāliešu aktrise un modele, kuras skaistums ne tikai negrasās novīst, bet, šķiet, tieši pretēji – joprojām plaukst un zeļ. Viņa ir vēl viena sievišķīgu formu popularizētāja, kā arī kuplu, melnu matu cirtu, sulīgu lūpu un brūnu acu magnētiska skatiena īpašniece – pat pēc desmitiem gadu būs meitenes, kuras joprojām apskaudīs šīs Beluči īpašības.

Elizabete Teilore (1932-2011). Kleopatras lomā angļu/amerikāņu aktrise, lēdija Elizabete Teilore vēl ilgi daudziem paliks atmiņā ar savu karalisko skaistumu. Tiesa, arī dzīvē aktrise izskatījās kā “zilo asiņu” pārstāve, un tas, viss pateicoties melnajām matu cirtām, gaiši zilajām acīm, kas krasi izcēlās uz tumšā fona, un nemainīgi sarkanajām lūpām.

Natālija Vuda (1938-1981). Amerikāņu aktrise, krievu emigrantu pēctece, Holivudu iekaroja ne tikai ar neapšaubāmo aktrises talantu (ne velti viņa trīsreiz tika nominēta prestižajai “Oskara” balvai), bet arī ar neatkārtojamo skaistumu. Smalki, pareizi sejas vaibsti un lielas acis, no kurām grūti novērst skatienu – ekrānā tas izskatījās nevainojami, bet dzīvē vēl jo vairāk.

Grēta Garbo (1905-1990). Reti kurai sievietei šobrīd ienāktu prātā doma sekot 20. gadu skaistuma etaloniem, ja vien jūsu plānos nav ballīte Getsbija stilā, neiztrūkstot dziesmiņai “A Little Party Never Killed Nobody”. Tomēr zviedru kinoaktrise Grēta Garbo joprojām ir skaistuma ikona – ar savām smalkajām uzacīm, smalki konturētajām acīm, plānajām, ar lūpu krāsu akcentētajām lūpām un īso matu griezumu, kas nupat bija nācis modē.

Marlēna Dītriha (1901-1992). Vācu kinoaktrises un dziedātājas Marijas Magdalēnas “Marlēnas” Dītrihas magnētiskais skaistums izveidojis viņas liktenīgās sievietes tēlu ar neprātīgu skatienu, smieklīgi līkām un smalkām uzacīm, skulpturāliem vaigu kauliem un spilgti sarkanu lūpu krāsu. Šķiet, no viņas ņem piemēru daudzas mūsdienu “dzelzs lēdijas”.

Koko Šanele (1883-1971).Franču modes dizainere Gabriela Bonī “Koko” Šanele nekad nav bijusi skaistuma etalons, bet tik un tā spējusi sev piesaistīt uzmanību un pielūgsmi. Un ne jau ar mazajām melnajām vakarkleitiņām, tvīda kostīmiem un pērļu virtenēm, bet ar šarmu, caururbjošo skatienu un ieturēto smaidu.

Brūka Šīldsa (1965).80. gadu zvaigzne, amerikāņu aktrise pasauli iekaroja, vēl būdama meitene. 16 gadu vecumā viņa iemantoja milzu popularitāti kā modele (kupli mati, biezas uzacis, izteiksmīgi sejas panti) un tikai pēc tam pievērsās aktrises karjerai, kurā guva arī panākumus. Ar gadiem mainījās viņas darbošanās, bet viens palika nemainīgs – skaistums, kas arī šobrīd, 53 gadu vecumā, viņu nav pametis.

Keita Mosa (1974). Slimīgs izskats, savēlušies mati, tumšs puspievērtu acu skatiens – tā dēvētais “heroīna šiks” anglieti Keitu Mosu padarīja par slavenu modeli un īstu skaistuma ikonu. Skaistuma standarti mainījušies, bet Keita joprojām paliek tā pati un joprojām tāpēc izsauc apbrīnu un sajūsmu.

Tvigija (1949). Skatoties uz viņu, tā vien gribas nogriezt matus, kas audzēti gadiem, nerātnam matu griezumam “pixy”, ietonēt acis, uzzīmēt skropstas, lai tās plivinātu un radītu naivu lellītes skatienu kā 60. gadu skaistuma leģendai – angļu modelei, aktrisei un dziedātājai Tvigijai.

Mija Ferova (1945). Ne tikai Tvigija puspasaulei lika iemīlēties nerātnā, smieklīgā meitenes tēlā ar zēniski īsu matu griezumu, lielām uzticīgām acīm un mīļu smaidu – savu artavu devusi arī amerikāniete Mija Ferova.

Sindija Krauforde (1966). Būt tik neatvairāmai kā 90. gados amerikāņu modelei Sintijai Annai “Sindijai” Kraufordei palīdz ne jau plastiskās operācijas un “skaistuma injekcijas”, bet pareiza un regulāra ādas kopšana, rūpes par matiem (no to stāvokļa, kā uzskata Sindija, arī ir atkarīgs, cik jauns izskaties) un sporta nodarbības.

Odrija Totū (1976).Aktrise un modele iemieso francūzietes skaistumu. Ja jūs tiecies pēc tā, uzmanību pievērs viņas nepaklausīgajiem matiem un bērnišķīgi naivajai sejiņai ar vieglu sārtumu vaigos un rozā lūpām – to kopēt nudien nebūs sliktais tonis.

Madonna (1958). Līdzšinējā Madonna ir tikpat cienīga sevi saukt par skaistuma ikonu kā 80. gadu Madonna. Šodien apbrīnu raisa amerikāņu dziedātājas, producentes un aktrises neiedomājami spēcīgais un vingrais ķermenis. (Lūk, pierādījums, ka sports var būt jaunības noslēpums), bet agrāk visus kā bez prāta darīja dziedātājas platīnblondie mati, melnās uzacis un sarkanās lūpas, kas paspilgtināja viņas dumpiniecisko garu.

Beta Deivisa (1908-1989). Tā ir leģenda ar lielo burtu – vai tad tas ir joks, ja tevi 10 reizes nominē “Oskara” balvai? Tādai veiksmei palīdzēja arī amerikāņu aktrises Rutas Elizabetes “Betas” Deivisas skaistums – viņu neatvairāmu darīja milzīgās acis, kuras, saprotams, viņa prata vēl vairāk izcelt, biezās uzacis un izteiktā lūpu līnija.

Džeina Birkina (1946). Šī angliete – aktrise, dziedātāja, modes ikona un mūza – lika visiem atzīt, ka viegla nevērība izskatā – ir, kā minimums, neatvairāma. Tieši tā izskatījās viņas viegli izspūrušie mati, neveikli nogrieztais ponijs un ātrumā uzkrāsotās acis.

Princese Diāna (1961-1997). Nav šaubu, ka princesi daiļu darīja galvenokārt viņas gaišās, labsirdīgās acis un patiesais smaids. Tomēr standartnoteikumus sevis kopšanā, kā reiz pastāstīja Velsas princeses Diānas stiliste Mērija Grīnvela, viņa arī neignorēja – viņas pamatparadumi bija mitrināšana un attīrīšana; viņa neaizmirsa arī par pareizu uzturu un labu miegu, kuriem arī ir būtiska nozīme ārējā izskatā.

Dženifera Enistone (1969). No mūsdienu zvaigžņu pulka saukt sevi par leģendām var nedaudzi – un amerikāņu aktrise ir viena no tām. Jau seriāla “Draugi” pirmās sezonas laikā viņa bija ideāls piemērs, kā ikdienas dzīvē izmantot 90. gadu tradicionālās skaistuma tendences, bet šodien viņa demonstrē, ka palikt skaistai un jaunai ar klasiskiem paņēmieniem.

Andželīna Džolija (1975). Enistones sāncense – arī viena no mūslaiku skaistākajām sievietēm. Vislielāko atpazīstamību guvušas viņas pilnīgās lūpas (raugoties uz tām, ne viena vien sieviete devusies uz skaistuma injekcijām), bez daba amerikāņu aktrisi apveltījusi arī ar izteiksmīgām acīm, apskaužamiem vaigu kauliem un slaidu figūru.

Dita fon Tīza (1972). Skaistums aizvadītā gadsimta vidus plakātu meiteņu stilā ir tiesīgs pastāvēt arī mūsdienās. Pierādījums tam ir amerikāņu burlesku dejotāja, modele, modes dizainere, rakstniece un aktrise Dita Fon Tīza ar savu neatkārtojamo stilu, kura neatņemama sastāvdaļa ir retro matu sakārtojums ar akurātām lokām un melna kontūrzīmuļa un sarkanas lūpu krāsas saspēle – Dita tam ir uzticīga un, šķiet, tas ir uz ilgu laiku.

Latvijas sievietes – vienas no skaistākajām pasaulē
Latvijā ik pa laikam kāds pamanās izveidot skaistāko sieviešu topus, kuros gozējas gan topmodeles un sportistes, gan dziedātājas un aktrises. Pasaulē atzīta ir latviešu topmodele Ginta Lapiņa (28), kura piedalījusies gandrīz visu lielāko modes gigantu modes skatēs. Šķīrusi laulību ar amerikāņu uzņēmēju Adamu Hoku, Ginta ir laimīga jaunajās attiecībās ar sejas kopšanas jomas speciālistu Braientu Naitu. Viņa atzinusi, ka ikdienu nevar iedomāties bez micerālā ūdens.

Pirms nepilna gada par māmiņu dēliņam kļuva viena no panākumiem bagātākajām latviešu modelēm Ieva Lagūna (27), pirmā latviete, kura piedalījusies arī populārā veļas zīmola “Victoria’s Secret” lielajos modes šovos.

Savukārt par māmiņu meitai Lilī pērnā gada 6. jūnijā kļuva latviešu supermodele Karlīna Caune (25), pirms tam pagūstot apprecēties ar meitiņas tēvu Ludvigu. Žurnāls “Vogue” Karlīnu Cauni pirms vairākiem gadiem nosauca par pasaulē sīkstāko modeli.

Starp latviešu skaistākajām sievietēm gozējas arī populārās skaistumkonkursu dalībnieces un modeles māsas Diāna un Simona Kubasovas. Simona jau vairākus gadus dzīvo ASV, kur pērn saderinājās ar barbadosiešu uzņēmēju Radžu. Savukārt Diāna pēc vairāku gadu klejojumiem pa pasauli ir atgriezusies Latvijā. Pirms gada viņa tika atzīta par Eiropas skaistāko sievieti, triumfējot konkursā “Miss Europe 2017”. Viņa neslēpj, ka ir atkarīga no fitnesa.

Starp Latvijas skaistākajām sievietēm minētas arī vieglatlētes Ineta Radēviča (36), Laura Ikauniece-Admidiņa (25) un Madara Palameika (30), bijusī basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota (34) un autosportiste Karlīna Štāla (31).

Vairāku gadu garumā par vienu no skaistākajām latviešu dziedātājām atzītā Linda Leen (38) pirms pāris mēnešiem kārtējo reizi krasi mainījusi vizuālo tēlu – nogriežot garos matus un atstājot vien šarmantu zēngalviņu.

Arīdzan Aija Vītoliņa (35), Aija Andrejeva (32) un Laima Vaikule (63) apbur ar savu šarmu, sievišķību un neatkārtojamo stilu.

Starp sieviešu skaistuma ikonām Latvijā var minēt arī operdziedātāju Kristīni Opolais (38), kura kādā intervijā žurnālā “Kas Jauns” atzinusi: “Ja sievietei ir bagāta dvēsele un laba sirds, ja iekšā negruzd dusmas un naids, nav zudis ikdienas flirts ar dzīvi un pasauli, ja nepārstāj priecāties par sīkumiem, tad arī grumbiņas un problemātiskās zonas nav nekas traģisks. Atrodi sevī talantus un attīsti tos, esi kustībā, un tad arī acis staros, un katra krunciņa būs ļoti mīļa un seksīga. Taču, ja prioritāte ir tikai vizuālais aspekts, nekāds botokss nepalīdzēs! Neesmu pret modernajām procedūrām, esmu par, tomēr iekšējais, garīgais aspekts vienmēr ir svarīgāks. Un tad var arī injicēt botoksu, ja vajag.” Latvijas skaistāko sieviešu vidū minēta arī operdziedātāja Elīna Garanča (41).

Interesanti, ka ne tikai sievietēm, bet arī daudziem vīriešiem viens no elegances, sievišķības, šarma un gudrības paraugiem – reti sastopamā, tādēļ unikālā kombinācijā ir Latvijas valsts bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Un, protams, aktrises… Nacionāla teātra aktrise, par latviešu pirmo sekssimbolu dēvētā Ingrīda Andriņa (1944-2015), latviešu teātra karaliene Elza Radziņa (1917-2005), kuru apvija aristokrātiska noslēpumainība, teātra leģenda un karaliene Vija Artmane (1929-2008). Kostīmu māksliniece Večella Varslavāne “Latvijas Avīzē” reiz atklāja: “Vijai bija teiciens: ja ir labs griezums un kritums, jebkuru kostīmu iznesīšu! Viņa prata tērpu nest arī ikdienā. Viņai nebija manekenes auguma, bet tas nebija svarīgi. Jo viņai ir tāda seja, ka pirmo uzmanību visi pievērš tai. Uzskatu, ka tieši pēc piecdesmit Artmane bija izcila aktrise un izcili izskatījās.”

Dailes teātra aktrises, Martas lomas attēlotāju daudzsēriju mākslas filmā “Ilgais ceļš kāpās” – Lilitu Ozoliņu (70), par vienu no skaistākajām latviešu aktrisēm atzīst ne tikai savējie, bet atzinību viņa guvusi arī Krievijā, iekļūstot bijušās Padomju Savienības slavenāko skaistāko sieviešu TOP 30.

Latvijas skaistuma ikonas dažādos gados bijusi arī Dailes teātra aktrise Olga Dreģe (79) un viena no noslēpumainākajām latviešu teātra aktrisēm Astrīda Kairiša (76).

Velta Līne (1923-2012) savulaik apprecējās ar visu laiku vienu no skaistākajiem latviešu aktieriem Gunāru Cilinski. Pēc viņas aiziešanas mūžībā Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis atzina: “Man liekas, Velta Līne ar savām brīnišķajām acīm un kvēlojošo skatienu fascinēja tūkstošiem skatītāju ilgu gadu garumā. (…) Tāda tipa aktrises kā viņa ir pielīdzināmas Sārai Bernārai vai jebkurai citai pasaules zvaigznei, un ir žēl, ka tas laikmets nedeva iespēju mūsu tā laika zvaigznēm izsisties tālāk par bijušo Padomju Savienību.”

Vairāku gadu garumā Latvijas skaistāko sieviešu topu augšgalā gozējas aktrise, uzņēmēja Agnese Zeltiņa (46). Portālā 3ade.lv viņa teikusi: “Es domāju, ka nepatīku un kaitinu ļoti daudzus un mani ienīst tieši par to pašu, par ko mīl. Es nekoķetēju, bet vēlreiz atceros, ka nekas nav tā, kā izskatās. Lai piedzimtu skaista, tas jānopelna ar savām iepriekšējām dzīvēm. Lai skaistumu saglabātu – tas jālolo un jāiemācās no sirds sevi pieņemt. Es apzinos, ka esmu unikāla un tādas kā manis nav nevienas citas uz šīs pasaules. Un ka Dievam esmu vajadzīga tieši tāda – ar savām kļūdām, bailēm, dēmoniem.” Ne mazums komplimentu izpelnījušās arī Jaunā Rīgas teātra aktrises Elita Kļaviņa (51), un Iveta Pole (37), Dailes teātra aktrise Rēzija Kalniņa (47).

LA.lv