Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
15. jūnijs, 2016
Drukāt

5000 skolēnu iepazinuši Saeimu

Skolēni Saeimas sēžu zālē atvērto durvju dienas laikā Saeimas namā. Foto - Ieva Čīka/LETASkolēni Saeimas sēžu zālē atvērto durvju dienas laikā Saeimas namā. Foto - Ieva Čīka/LETA

Vairāk nekā 1300 skolēnu no 33 Latvijas skolām, kā arī divas jaunsardzes vienības aizvadītajā mācību gadā programmas “Iepazīsti Saeimu” ietvaros izzināja parlamenta darbu.

Programma interaktīvas lekcijas veidā jauniešiem ļauj iepazīt un izprast parlamenta ikdienas darbu, noskaidrot, kā likumdošana ietekmē viņu dzīvi, kā arī izzināt līdzdarbošanās iespējas. Saeimā izstrādātā interaktīvā prezentācija ļauj skolēniem papildināt mācību stundās gūtās zināšanas par mūsu valsts politisko sistēmu un parlamenta darbu. Jauniešiem tā ir iespēja arī uzdot jautājumus un balsojumos paust savu nostāju. Skolu programmas lekciju iespējams noklausīties Saeimā, apvienojot to ar parlamenta sēdes apmeklējumu un ekskursiju pa Saeimas namu. Tāpat lekciju var pieteikt jebkurā skolā visā Latvijā. Pēc piedalīšanās skolu programmas lekcijā katra klase saņem Saeimas priekšsēdētājas parakstītu apliecinājumu par dalību tajā. Kopš 2012. gada, kad parlaments uzsāka programmu “Iepazīsti Saeimu”, kopumā tajā iesaistījušies vairāk nekā 5000 skolēnu no 109 skolām. Kuru skolu audzēkņi piedalījušies skolu programmas lekcijā, var uzzināt īpaši izveidotajā kartē Saeimas mājaslapā. Programmā iesaistīties var ikviena skola, un parlaments aicina mācību iestādes jau laikus pieteikt interaktīvo lekciju. Līdz šim uz lekciju 2015./2016. mācību gadā pieteikusies jau 51 skola.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (3)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+