Apbrīno

Sirds dziesmas tituls – Harija Ozola dziesmai 1

Foto – Oskars Jūra

Sestdien Ventspils Reņķa dārza koncertā “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī!” noskaidrota Latvijas šlāgeraptaujas 2014./2015. gada sirds dziesma – par to atzīta Santas Zapackas un Harija Ozola dueta dziesma “Var jau tā”.

Santa, pārstāvot dueta dziesmu, uz skatuves kāpa viena, bet domās, sirdī un ar balsi līdzās bija arī Harijs. Pēc rezultātu paziņošanas Santa ar asarām acīs pateicās visiem: “Paldies Harijam par dziesmām un jums par fantastisko atbalstu! Tas bija neatkārtojams mirklis manā dzīvē!”

Santa neslēpj, ka piedalīšanās aptaujas finālkoncertā bija emocionāli smaga. “Vēl pēdējo reizi vēlējos, ka ar mani kopā, kaut neklātienē, uz skatuves ir Harijs. Esmu laimīga, ka spēju skatītājiem aiznest tās emocijas, ko jutu. Paldies visiem, kas nobalsoja, un paldies visiem tiem daudzajiem, daudzajiem vēstuļu sūtītājiem manam atbalstam un vēlējumam, lai es būtu uz skatuves,” teic Santa.

Santa un Harija duets aptaujās vienmēr ir bijis stabili tabulas augšgalā. “Uzskatu, ka pirmā vieta ir pateicība Harijam ne tikai par dziesmu “Var jau tā”, bet par visām skaistajām dziesmām, ko sarakstījis šo desmit gadu laikā, bet man tas ir jauna dzīves posma sākums,” sirsnīgi nosaka Santa un piebilst, ka “Harijam vieta tabulā nebija būtiska, pats svarīgākais viņam bija caur savām dziesmām sludināt to dzīves pamatvērtību, ko sauc par mīlestību.”

Līdz ar aptauju Santai ir noslēdzies kāds posms, bet šajā gadā ir kāds nozīmīgs pasākumus, kuru Santa un Harijs iecerēja abi kopā. Tagad Santa viena velta tam visus savus spēkus. “Atceres koncerts Antrai Liedskalniņai un Harijam Ozolam notiks 18. oktobrī koncertzālē “Rīga”. Esmu iecerējusi to emocionāli piesātinātu, “klusu” koncertu, kurā būs gan video, gan audio materiāli no Antras Liedskalniņas, Harija Ozola dzīves, un, protams, koncertu papildinās dziesmas. Atmiņās dalīsies Edgars Pujāts, Juris Hiršs, Zigurds Neimanis, kuri darbojušies kopā ar abiem māksliniekiem, kā arī Didzis Rijnieks, Reinis Rijnieks un es pati. Visus mīļi gaidām uz šo īpašo koncertu,” aicina Santa. Ir sākusies arī “Amigo” Dzintara dziesmu tūre, un Santu varēs sastapt un dzirdēt visos tūres koncertos, izņemot Cēsis.

Latvijas šlāgeraptaujas 2014./2015. gada finālā par sirds dziesmas titulu kopumā cīnījās 12 dziesmas. Latvijas šlāgeraptaujas uzvarētāju noteica skatītāju balsojums. Tā skatītāju balsojumā otrajā vietā otro gadu pēc kārtas palika “Rumbas kvartets” ar dziesmu “Kad jūra krāc”, bet trešajā – grupa “Galaktika” un Ingrīda Balode ar dziesmu “Atpakaļceļa nav”. Ceturtajā vietā ierindojās “Baltie lāči” ar dziesmu “Pacel glāzi priekam”, piektajā – “Andrejs un draugi” no Cēsīm ar dziesmu “Zelta bite”, sestajā – “Rumbas kvarteta” finālkoncerta otrā dziesma “Kuldīgas dziesma”, septītajā – “Dricānu dominante” un dziesma “Cimdu raksti”, astotajā – “Tēva nams” un dziesma “Es mīlu Latviju savu”, devītajā – Edgars Pujāts un dziesma “Satikšanās”. Desmito vietu ieguva “Mūzikas kolekcija” ar dziesmu “Ak, Latgale”, bet 11. un 12. vietā – grupa “Klaidonis” ar dziesmām “Vai tas var būt” un “Tev jāpārnāk”.

LA.lv