×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Vai dzeja ir bīstama? Uldis Bērziņš diskutē ar Jāni Elsbergu (2)

Timura Subhankulova un LETA fotoTimura Subhankulova un LETA foto

Ceturtdien, 16. jūnijā plkst. 18 Žaņa Lipkes memoriālā notiks pirmā saruna ciklā “Atmiņas par nākotnes brīvību”, kuras viesi, dzejnieks un tulkotājs Uldis Bērziņš un rakstnieks Jānis Elsbergs, sarunāsies par tēmu “Vai dzeja ir bīstama?”.

Kādas radošās brīvības robežas bija atvēlētas literātam padomju laika Latvijā? Ar kādiem līdzekļiem rakstnieki tās pārkāpa, spēdami palikt godīgi savā priekšā un izcīnīdami iespēju izdot savus darbus?
Sarunu mērķis ir dalīties atmiņās par vēl neseno 20. gadsimta Latvijas vēsturi – laiku, kad daudzi cilvēki pieredzēja nebrīvi sadzīvē, savā radošajā darbā un studijās, karjerā un pasaules uztverē. Par brīvības sapņiem nereti nācās dārgi maksāt – piedzīvojot atlaišanu, vajāšanu, arī arestu un citus šķēršļus ceļā uz personīgā radošuma attīstību. Vienlaicīgi cilvēks varēja būt brīvs iekšēji – savos tekstos, domās vai pat sarunās.

Diskusiju viesi dalīsies savās atmiņās par reiz tik šķietami nesasniedzamu un neticamu brīvību, kā arī par to, kā bija iespējams pieredzēt brīvību nebrīves laikos. Ar spilgtiem piemēriem sarunu dalībnieki tiks rosināti uz pārdomām par šodienas brīvības un nebrīves telpām.

Pasākumu cikls notiek projekta “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei – multimediāla satikšanās ar kopīgo pagātni” ietvaros. Projekts tiek īstenots kopā ar Gētes institūtu Rīgā, un to atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija. Diskusijas turpināsies rudenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bērziņš smagi strādājot ir pārtulkojis lielu bīstamu dzeju krājumu sarkanos vākos,ko tagad pārdod par 40€.

  2. “piedzīvojot atlaišanu, vajāšanu, arī arestu un citus šķēršļus ceļā uz personīgā radošuma attīstību”

    Pilnīgi parezi, ka atlaida un lika cietuma (tas gan ir pārspīlēti, neviens jau nu šos t anediskriminēja padomu laikos, bet rīmētājiem patīk uzturēt šādus mītus), bet, ja nopietni, tad par sliktu dzeju arī ir jāliek cietumā! Maitā gaumi pilsoņiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+