Kultūra
Teātris un kino

Filma “Dvēseļu putenis” atgriežas Ziemassvētku kauju vietās2

Foto: Maksis Kotovičs

Šonedēļ “Ziemassvētku kauju muzejā”, kur pirms vairāk nekā simts gadiem pirmo reizi plecu pie pleca cīnījās visi latviešu strēlnieku pulki, ir sākta “Ziemassvētku kauju” ainu uzņemšana filmai “Dvēseļu putenis”, informē filmas sabiedrisko attiecību vadītāja Eva Mežīte.

Šajās kaujās 4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulka ložmetēju komandas rindās cīnījās arī Aleksandrs Grīns, pēc kura romāna ar tādu pašu nosaukumu motīviem tiek uzņemta filma.

“Ziemassvētku kaujas”, kas sākās 1916. gada Ziemassvētku priekšvakarā un tām sekojošās “Janvāra kaujas” bija traģiskākā un vienlaikus viena no varonīgākajām latviešu strēlnieku vēstures lappusēm. Latviešu strēlnieku pulki kaujā devās tik stipri kā vēl nekad un arī kā vairs nekad vēlāk. Viņiem izdevās paveikt to, ko nebija spējusi neviena krievu vienība Rīgas frontē – pārraut vācu nocietinājumus un ieņemt aptuveni 30 kvadrātkilometru plašu teritoriju.

“Ziemassvētku kauju” uzņemšanas vietas būs autentiskas – “Ziemassvētku kauju muzejs” Jelgavas novada Valgundes pagasta “Mangaļos”, Tīreļu purvs un “Rīgas mežu” Ziemassvētku kauju piemiņas vieta. Kauju filmēšana ilgs līdz 19. februārim un tajā iesaistīties vairāk nekā divi simti masu skatu dalībnieki un galveno lomu atveidotāji.

Galerijas nosaukums

Saistītie raksti

“Dvēseļu puteņa” pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī – tieši simt gadus pēc latviešu strēlnieku izcīnītām Brīvības cīņām. Lielāko daļu filmas izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošajam un tik ļoti būtiskajam finansējumam filmas veidotājiem ir veiksmīgi izdevies piesaistīt vēl citus atbalstītājus.

Filmas aktieru vidū ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi, piemēram, Vilis Daudziņš un Ivars Krasts (Jaunais Rīgas Teātris), Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa un Gatis Gāga, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Reinis (Latvijas Kultūras akadēmija), Ieva Florence (Dailes teātris, Latvijas Kultūras akadēmija), Renārs Zeltiņš un citi. Galveno varoni filmā atveido sešpadsmit gadus vecais Oto Brantevics no Turlavas. Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm, tostarp Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, kā arī komponiste un prestižās “Emmy” balvas laureāte Lolita Ritmanis

LA.lv