Latvijā
Politika

Kā Kaimiņa aizturēšana ietekmēs “KPV LV” reitingu? Vērtē sociologs11

LETA

Ir pāragri spiest, kā deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV) aizturēšana varētu atsaukties uz partijas “KPV LV” reitingu, aģentūrai LETA norādīja pētījumu aģentūras SKDS vadītājs, sociologs Arnis Kaktiņš.

Viņš sacīja, ka ir jānogaida. Patlaban nevarot viennozīmīgi pateikt, vai šī situācija vairo piekrišanu partijai vai nē. “Iespējams, bet, iespējams, ka nē. Man būs tā privilēģija to redzēt pēc noteikta laika,” viņš sacīja.

Savukārt politologs Ojārs Skudra aģentūrai LETA sacīja, ka gadījumā, ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcībā ir pierādījumi iespējamām nelikumībām partijas “KPV LV” finansēšanā, tās reitingi var kristies.

Viņš arī pauda, ka Kaimiņa aizturēšana sabiedrības acīs, izņemot izteiktus Kaimiņa nelabvēļus, ir sensācija. “Spriežot pēc ziņām, tas notikums tika pasniegts kā sensācija. Sensācija parasti cilvēkos izraisa izbrīnu, kā tad tā,” teica Skudra, piebilstot, ka “KPV LV” valdes locekļa Ata Zakatistova aizturēšana papildus Kaimiņa aizturēšanai liek cilvēkiem nodarboties ar sazvērestības un konspirācijas teorijām, ka “KPV LV” locekļi nav aizturēti nepamatoti.

Jau vēstīts, ka KNAB kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis kopumā trīs personas, noskaidroja aģentūra LETA.

KNAB darbinieki trešdien Saeimā aizturēja deputātu Kaimiņu. Tāpat KNAB veica kratīšanu pie partijas “KPV LV” valdes locekļa Zakatistova un uzņēmēja Viestura Tamuža. “KPV LV” līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa žurnālistiem apstiprināja, ka starp aizturētajiem ir Zakatistovs.

Saeima trešdien atbalstīja lēmumu par piekrišanu parlamentārieša Kaimiņa aizturēšanai, kā arī kratīšanai pie Kaimiņa.

KNAB kriminālprocess sākts pēc trim Krimināllikuma pantiem – par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu, par ko draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, par starpniecību politiskās partijas nelikumīgā finansēšanā, par ko arī draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, kā arī par partijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu, par ko draud brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

LA.lv