×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. augusts, 2014
Drukāt

Ābiķis: Latvijas politikā ir bijusi tikai viena zvaigzne – Vaira Vīķe-Freiberga (28)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā ir bijusi tikai viena politikas zvaigzne, kuru pazīst ārzemēs, tā ir Vaira Vīķe-Freiberga, intervijā aģentūrai LETA apgalvo Saeimas deputāts Dzintars Ābiķis (V).

Pēc viņa domām, pārējiem Latvijas politiķiem lolot ilūzijas par savu atpazīstamību Eiropā vai pasaulē ir naivi. “Otra lieta ir mūsu politiķu pārspīlētās ambīcijas. Piemēram, Jānis Bordāns ir jauks cilvēks, bet skaidrs, ka viņa Jaunā konservatīvā partija vēlēšanās vairāk par 0,5% balsu nesaņems,” prognozē Ābiķis, paužot neizpratni, kāpēc Bordānam vajadzēja dibināt savu partiju.

Līdzīgi esot ar Mārtiņa Bondara Latvijas reģionu apvienību. Bondars ir labi izglītots, spējīgs cilvēks, bet viņa vadītajai partijai izredzes iekļūt Saeimā ir ļoti mazas, uzskata Ābiķis.

Runājot par Aināra Šlesera partijas “Vienoti Latvijai” izredzēm 12.Saeimas vēlēšanās, Ābiķis atzīst, ka šī kompānija ir anekdotiska. “Nekautrēšos teikt, ka viņi ir “politiskie līķi”. Turklāt tā ir klaunāde, ja vienā sarakstā apvienojas dažādu partiju bijušie vadītāji. Parasti vienā partijā apvienojas cilvēki ar līdzīgiem politiskiem uzskatiem. Bet kas var būt kopīgs Jānim Jurkānam, kas sevi deklarēja kā sociāldemokrātu, liberālim Ivaram Godmanim un konservatīvo uzskatu paudējam Aigaram Kalvītim?” jautā Ābiķis.

Līdzīgas dīvainības esot arī Einara Repšes partijā “Latvijas attīstībai”, kur, pēc Ābiķa domām, atrodams viens otrs sakarīgs cilvēks, bet pats Repše ir “politiskais līķis”. “Es brīnos par tiem uzņēmējiem, kas dod naudu, lai uzturētu Repšes “veiklos zēnus”, kas patlaban barojas no šiem ziedojumiem,” intervijā aģentūrai LETA izsakās Ābiķis.

Ingunas Sudrabas partija “No sirds Latvijai” esot īpašs stāsts. Tās vēlēšanu sarakstā ir daudz cilvēku, kas ilgi grozījušies ap dažādas ideoloģiskās ievirzes partijām, “Daugavas racējus” ieskaitot, bet, kas attiecas uz pašu Sudrabu – šī persona, pēc Ābiķa domām, ir bīstama Latvijai. “Turklāt, ja politiķe ģībst preses konferencē, ko viņa darīs valstij tiešām nopietnā situācijā?” vaicā ilggadējais Saeimas deputāts.

Ābiķis arī uzskata, ka patlaban diezgan lielas problēmas ir “Saskaņai” – tā mēģina balansēt, stāvot ar katru kāju savā laivā. No vienas puses, tā cenšas būt eiropeiska partija, no otras puses, tā turpina draudzēties ar Krievijas valdošo partiju “Vienotā Krievija”, kuras līderim Vladimiram Putinam “rokas līdz elkoņiem mirkst cilvēku asinīs”. Šīs lietas neesot iespējams savienot. “Kamēr “Saskaņa” saglabās ciešus sakarus ar Putinu, es neredzu iespēju tai atrasties Latvijas valdībā,” uzsver Ābiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Visu godu un cieņu Vairas kundzei. Par viņu pasulē vismaz nebija kauns par mūsu prezidenti.Viņa ir ļoti gudra, inteliģenta, zinoša un apdāvināta.Žēl, ka mums Latvijā vairs nav tādu līderu, visi tikai viens otru grauž un ,,aptaisa,,,tāpēc mums Latvijā neiet.

 2. NATO “ievedēja”! Loģiski spriežot-ja tad VVF nebūtu prezidente,tad NATO būtu Igaunija un Lietuva, bet pa vidu NVS?Cik cilvēki var būt naivi. Ne jau VVF kāds prasīja,kur mums būt ,un kur nē.

 3. Bet nelaime ir tā, ka šī zvaigzne (Vīķe – Freiberga) mirdzējusi pie Krievijas debesīm, rādot ceļu uz vieglu svešu teritoriju, Abrenes, paņemšanu. Tagad Putins iet pa Freibergas nogludināto taciņu un brēc, ka Ukraina viņam pretojas. Kā tad tā – Vīķei tikai parasīja un – lūdzu ņem.

  • To ceļu radījis Jeļcins, tāpēc jau bija tik bezasiņaina PSRS sabrukšana. Šodien Putins mēģina spēlēties ar robežām un jau tagad ir labi redzams ar ko tas beigsies. Bet attiecībā par Abreni tur cik atceros galvenais nopelns ir Šķēlēm un neviens nevarēs atbildēt cik pareizi vai nepareizi izlemts. Roņu salu mēs ari uzdāvinājam igauņiem it kā par nopelniem Latvijas priekšā. Pagaidam mums vel palikušā zeme nav riktīgi apsaimniekota. Netais problemu tur kur tā nav. Daži vel stāsta ka kautkādu pulksteni Vaira ir piesavinājusi un kaut kā nepareizi ar pirkstu vicinājusi tautas priekšā. Nepaliekit jau pavisam smieklīgi, atstājiet to tēmu komjaunietēm-pensionārēm.

  • Abrenes atdošanu prasīja ES.
   Latvija diemžēl kā maza valsts bija spiesta piekrist, tā bija cena, lai Latvija būtu ES un NATO. Paldies Dievam, ka tur esam, citādi te jau arī mūsu zemi mīdītu krievu armijas zābaki.
   VVF ir liela PERSONĪBA, lai tas patīk vai nepatīk neveiksminiekiem un viduvējībām, kas viņu te aprej.

 4. Zvaigzne, kura zaga pulksteņus…

 5. …izlasīju visus gudros spriedelējumus par politiskām personībām, bet tā arī nesapratu, kuri tad Latvijai un latviešiem būtu jāvirza vadībā gaidāmajās vēlēšanās. Visi it kā labi, bet – “katram sava uts…”

 6. Cilvēku raksturo ne jau tas ko viņš runā, bet tas, ko viņš izdarījis. Lai kā te daži VVF arī neapsaukātu, tieši viņa bija tā, kas Latviju ieveda NATO un ES un tas ir viņas galvenais nopelns. Grantiņiem un Imantiem varu teikt:” Būtu mums vairāk tādu cilvēku, kam varētu piekārt VDK birkas, bet kuri būtu nodrošinājuši Latvijai tādas drošības garantijas! Viņa ir īsta Latvijas patriote darbos, nevis pļāpāšanā, kā jūs!”

  • Igaunijā tolaik, NATO “ievešanas” laikā par prezidentu bija bērziņveidīgs komunists Rītels, un Igaunija tik un tā ir NATO.

 7. Domāju,ka viņs arī saprot, kādu ļaunumu nodarījusi VVF, veicot savu dažādo ,,saimnieku” uzdevumus un gādājot par savu labumu…LATVIEŠU TAUTAS ĻAUNUMS Nr.1..pārāk ilgi tā,,zvaigzne” Latvijas debesīs

 8. Гражданская позиция Atbildēt

  О таких обычно говорят :Звездища.

 9. Tāda partija kā SC kropļo Latvijas politisko vidi nedod iespēju tai attīstīties. Visu laiku jābūt ļoti uzmanīgiem lai nepiļautu kādu nelabojamu kļūdu valsts pastāvēšanas ziņā. Ar to kaut ko jālemj likumdošanas ceļā, klasiskā demokrārijā tādu precedentu nav. Partija, kas sastāv gandrīz simtprocentīgi no naturalizētiem okupantiem, plus daži latvieši, kas sapņo par darbavietām souhozos un honorāriem par komunistiskā darba varoņu slavēšanu, nedrīkst būt vispār.
  Vaira Vīķe Freiberga ir tā, kas panāca, ka Latvija ir NATO un ES valsts. Tieši par to viņu neienīst šodien tie, kas sapņo par gaišo nākotni Krievijas sastāvā.

  • Nekādi nespēju saprast pēdējās 2 rindas.Kā tās saistās kopā? Raksts patiess,bet attiecībā uz valsts valodu VVF pieļāva rupju kļūdu.

 10. Specdienestu un masonu ieliktene.

 11. Par Bordanu!

 12. Ābiķim taisnība. Laba un atklāta analīze, saprotama pat tiem, kas no politikas neko nejēdz.
  VVF ir Latvijas izcilākā personība .
  Vai šie grantiņi neredz, ka viņi ir vairāk kā nožēlojami, kurus neviens neņem pa pilnu

 13. Jani.s Laci.s / nezales neiznikst /.. Atbildēt

  …debesu zvaigznajaa ierakstita zvaigzne ar pseidonimu ….,,klukste ,,….

 14. zvaigzne iz bojāra kantora maisa?

 15. diezgan jau percīzi pateikts:DDDD
  Par šiem augšām minētajiem nemūžām vairs nebalsošu

 16. Un tu visaziņi, neko nepateici, kādēļ tādi izcili cilvēki kā BORDĀNS netiks Saeimā. Tādēļ, ka varu sagrābušas četras partijas – SC ar savu prokrievisko politiku un asinskārā cilvēka Putina atbalstu, ZZS, Vienotība – ar naudu un varu, ar informāciju un administratīviem resrsiem, TB/LNNK – ar savu naivo, negodīgo, aplamo nacionālismu, uz ko uzkožās garā nabadzīgi cilvēciņi. NA?TB/LNNK ir tie, kas grāva valsti ar saviem saukļiem un grāba un tagad grābj ar tiesu varu un maksātnespējas administrāciju, no kura grābj pienesumus, ko Bordāns gribēja pārtaisīt ar tiesiskiem paņēmieniem.

  BORDĀNS ir tiesiskuma iemiesotājs, kas Vienotībai, ZZS un NA kož acīs.

  Vai tieš’ma tauta neatmodīsies un nepadzīs visas šis četra partijas mēslainē.

 17. Par VIENOTĪBU kungs aizmirsa pasacīt, ka spicē tai ir VDK štata darbiniece Āboltiņa un, ka viņa vēl nesen vēlējās iet kopā ar Urbaņēviču. Bet gadās, ka cilvēks aizmirst tādus sīkumus… .
  Un, par kādu zvaigzni runa biedrs Ābiķis… vai par to, kas ar VDK vīriem tikās konspiratīvajos dzīvokļos ?
  Un, kas ir pats Ābiķis ? Neskatoties uz visu, vērtējums ir pareizs.

 18. Tu “pasaules staigātājs” – izstaigāji vai visas partijas un man liekas, vairāk kā skādi ar savu darbību neizdarīji. Tu, man liekas, pilnīgi tukšs cilvēks, veltīgi staigāji pa partijām, veltīgi tērēji nodokļu maksātāju naudu. Taviem viedokļiem šajā rakstā nav seguma.

  Baigais gudrīts. Tu pat Bordāna Jāņa mazā pirksta neesi vērts. Atvaino, bet man par tevi tāds viedoklis, ko lai daru. Esmu ilgi sekojusi tavai aplamajai darbībai un neko labu neesmu atradusi.

 19. Ļoti laba poliiska stavokļa analīze. Nost ar sīkpartijām! Nost ar Saskaņu un Jurkānu!

 20. Dzintars Ābiķis – godīgs politiķis, ar ilggadēju pieredzi. Viņa vērtējumi ir vērā ņemami. Paldies viņam par tiem.

 21. latvietis parastais Atbildēt

  vispār jau nu līdz zveigznei patālu. tā krītoš meteors uzzibsnija un ari n tas spožākais

Draugiem Facebook Twitter Google+