Ābols un “Dinamo” piekāpjas skolotājam Šupleram 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti svētdien savā laukumā ar 1:4 zaudēja Jūliusa Šuplera vadītajam Doņeckas klubam “Donbass”. Rīdzinieki uzvarēja iepriekšējā mačā Minskā, bet otro panākumu pēc kārtas atkal nemācēja izcīnīt.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Pirmajā periodā pēc Kaspara Daugaviņa teicamas piespēles pretuzbrukumā rezultātu atklāja Aleksandrs Žiru, izceļoties piekto spēli pēc kārtas. Ar 14 vārtu guvumiem kanādietis ir komandas labākais snaiperis. „Donbass” līdz pārtraukumam izlīdzināja rezultātu un arī izvirzījās vadībā, bet otrajā periodā dubultoja pārsvaru.

Droši vien nevar teikt, ka pretinieku meistarība ir pārāk augsta, taču divos periodos rīdziniekiem nekas īsti neizdevās. No malas šķita, ka Jūliuss Šuplers spēlei sagatavojis labāku plānu nekā bijušais audzēknis Artis Ābols.

„Dinamo” pietrūka Aleksandra Ņiživija, kurš nevarēja spēlēt slimības dēļ. Pirmo maiņu atsvaidzināt nespēja no trimdas Liepājā atsauktais Miks Indrašis. Viņa maiņas partneri Mārtiņš Karsums un Džeimijs Džonsons bez punktiem palikuši piecus mačus pēc kārtas.

Trešajā periodā rīdziniekiem pa noraidījumam pretinieku zonā nopelnīja ceturtās maiņas spēlētāji Ģirts Ankipāns un Raitis Ivanāns. Beigu daļā bija vairākas iespējas gūt vārtus, Žiru izgājienā vienatnē pret vārtsargu trāpīja pa vārtu pārliktni, tomēr deficītu samazināt neizdevās. Spēles beigās viesi tukšos mājinieku vārtos iemeta ceturto ripu un, aizvedot no Rīgas trīs punktus, atgriezās izslēgšanas spēļu zonā – 41 spēlē 55 punkti un septītā vieta Rietumu konferencē.

Oskars Bārtulis “Donbass” rindās spēlēja 20 minūtes, vienu reizi meta pa vārtiem un nopelnīja divas soda minūtes.

“Dinamo” rindās par labāko atzina Māri Bičevski, Doņeckas komandai – Jevgeņiju Dadonovu.

„Dinamo” ar 41 spēlē iegūtiem 42 punktiem Rietumu konferencē ieņem 12. vietu un nākamo spēli aizvadīs ceturtdien Maskavā pret “Spartak”.