×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. oktobris, 2014
Drukāt

Āboltiņa piedalīsies valdības veidošanas sarunās (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Solvita Āboltiņa.

11.Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (V), kuru Kurzemes vēlētāji neievēlēja 12.Saeimā, piedalīsies valdības veidošanas sarunās, 5.oktobrī raidījumā “Nekā personīga” sacīja premjerministre Laimdota Straujuma (V).

Straujuma stāstīja, ka “Vienotība” šodien izveidojusi darba grupu, kas piedalīsies sarunās par nākamās Saeimas koalīciju. Darba grupā darbosies Āboltiņa, Straujuma, “Vienotības” ģenerāldirektors Artis Kampars un 12.Saeimā ievēlētie deputāti Ilze Viņķele un Kārlis Šadurskis.

Neskatoties uz to, ka Āboltiņa nav iekļuvusi Saeimā, Straujuma uzsvēra, ka partijai nav pamata izteikt Āboltiņai neuzticību, jo “Vienotības” vadītāja partiju ir ievedusi Saeimā ar otru labāko rezultātu.

Jau ziņots, ka partijas “Vienotība” valde neredz nekādu iemeslu, lai kaut kas mainītos šī politiskā spēka vadībā, kaut arī saskaņā ar provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem parlamentā nav ievēlēta partijas priekšsēdētāja Āboltiņa.

“Vienotības” domes priekšsēdētāja Sandra Kalniete šodien žurnālistiem uzsvēra: “Šodien valdes sēdē mēs visi vienprātīgi novērtējām to milzīgo ieguldījumu, ko Āboltiņa ir devusi partijas attīstībai, mūs apvienojot un padarot par lielu un ietekmīgu politisko spēku.”

Tāpat valdes locekļi neredzot nekādu iemeslu, lai kaut kas mainītos “Vienotības” vadībā. Partijas vadība tiek vēlēta ik pēc diviem gadiem kongresā, un šogad beigsies pašreizējās partijas vadības pilnvaru laiks.

Kā ziņots, no “Vienotības” Kurzemes apgabalā Saeimas deputāta mandātus varētu iegūt trīs kandidāti. Āboltiņa saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem ieņem ceturto vietu “Vienotības” sarakstā – viņa no vēlēšanu biļeteniem svītrota 6289 reizes, bet saņēmusi arī 6540 plusus.

Kā ziņots, 12.Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija “Saskaņa” – 24 deputātu vietas. “Vienotība” jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība – 21, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 17 vietas.

Mārtiņa Bondara vadītā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet Ingunas Sudrabas vadītā “No sirds Latvijai” (NSL) – septiņus, šodien preses konferencē informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. labāk lai izraksta sev nabadzības apliecību!

  2. Galvenais ir pasmīnēt – par muļķa vēlētājiem, kas atkal ievēlēja tos pašus vēžus, par izsvītroto Āboltiņu, kas tāpat grozīsies valdībā, un smīniet par tiem, kas negāja vēlēt, un smīniet par trūcīgajiem, un tiem, kas, izmisuma mākti, izvēlas aizbraukt no Latvijas ….. smīniet, smīniet!

  3. “partijai nav pamata izteikt Āboltiņai neuzticību, jo “Vienotības” vadītāja partiju ir ievedusi Saeimā ar otru labāko rezultātu”-Straujuma. Vai vēlētāju neuzticība neko nenozīmē ne Āboltiņai, ne Vienotībai?

  4. nu ko,tagad dāmai jāatsakās no tāādām ekstrām,no miessargiem,,jāatjauno ielā normālās zīmes pie mājas un galvenais,nebūs vairs miessargi ,kas palīdzēs iepirkuma tīkliņus panēsāt izsaku līdzjūtību…..:)

  5. Vēlētājs Vienotībai neko nenozīmē? Āboltiņas sakari (ar ko?) svarīgāki?

  6. Āboltiņas pilnvaras kā partijas priekšsēdētājai beidzas tikai decembrī. Ja sarunas notiek partiju starpā, tad tikai normāli, ka tur piedalās arī Vienotības priekšsēdētāja. Kā tad Lembergs visur rēgojās, lai gan Saeimā nebija ievēlēts!? Šobrīd ir pārāk saspringts laiks, lai vēl ņemtos ar partijas priekšsēdētāja maiņu – jauni deputāti, nākamā gada budžets un vēl Eiropas prezidentūra. Šajā kontekstā Āboltiņas jautājums ir sīka vienība. Vēl jo vairāk tāpēc, ka viņai bija arī liels skaits plusiņu – vai tad šo cilvēku viedoklis jāignorē un Āboltiņa zibenīgi jāpadzen!? Galvenais lai izdodas izveidot darboties spējīgu koalīciju, un, domājams, Āboltiņas krampis tur noderēs.

  7. Nu kur tad bez viņas,nu nevar šķirties no mīļā krēsla.

  8. … Cerams bus sapratusi savu piekopto, un pret latviesu patriotiem un valsts nacionalam interesem izversto, tadejadi neizprotami kludaino liberalkosmopolitanisko politiku …

Draugiem Facebook Twitter Google+