×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Āboltiņa: tagad koalīcijai varētu būt vieglāk vienoties par kopīgo prezidenta kandidātu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš savu darbu veicis godprātīgi un pēc labākās apziņas, uzskata “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa, tomēr, ņemot vērā vairāku koalīcijas partiju neviennozīmīgu vērtējumu iespējai viņu pārvēlēt uz otro termiņu, tagad koalīcijai varētu būt vienkāršāk vienoties par kopīgo kandidātu uz šo amatu.

Vērtējot Bērziņa paveikto šajos četros gados, Āboltiņa sacīja, ka viņš savus pienākumus veicis “pēc labākās apziņas”, domājot par valsti, nevis mēģinājis vairot savu popularitāti. Komentējot prezidenta lēmumu atkārtoti nekandidēt uz šo amatu, “Vienotības” līdere pieļauj, ka tas varētu liecināt par to, ka Bērziņš nejūt lielu sabiedrības atbalstu šādam solim.

Politiķe akcentēja, ka valdību veidojošām partijām ir ļoti svarīgi vienoties par kopīgo kandidātu uz šo amatu, nevis ievēlēt valsts augstāko amatpersonu ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), opozīcijā esošās “Saskaņas” un citu opozīcijas partiju balsīm.

Nākamajam Valsts prezidentam pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā kopā ar valdību un parlamentu jāspēj garantēt drošība, kā arī ekonomiskā izaugsme, uzsvēra Āboltiņa. Runājot par turpmākajiem soļiem, “Vienotības” līdere pastāstīja, ka koalīcijas partijas turpinās sarunas ar mērķi vienoties par kopīgo kandidātu prezidenta amatam, kas varētu būt gan bezpartejisks cilvēks, gan arī kādas partijas pārstāvis.

Āboltiņa pieļauj, ka tagad koalīcijai varētu būt vienkāršāk vienoties par vienu kandidātu, jo “Vienotībā” un nacionālajā apvienībā “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Bērziņa pārvēlēšanai viennozīmīga atbalsta neesot bijis.

Kā ziņots, Bērziņš šodien paziņoja, ka atkārtoti nekandidēs uz Valsts prezidenta amatu.

Šī ir pirmā reize atjaunotās Latvijas vēsturē, kad prezidents labprātīgi izvēlas nekandidēt otrajam amata termiņam. Divus prezidenta pilnvaru termiņus pēc kārtas šajā amatā nav pavadījis tikai Valdis Zatlers, kuru publiski solīja atbalstīt, taču nepārvēlēja 10.Saeimas deputāti.

Jau ziņots, ka koalīcijas partijas sākušas sarunas ar mērķi vienoties par viena kandidāta izvirzīšanu Valsts prezidenta amatam. Valdību veidojošās partijas nolēmušas arī tikties ar sabiedrības pārstāvjiem, lai uzklausītu iedzīvotāju uzskatus šajā jautājumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. RUDAS ” ČIVERES”‘ SEN NAV MODĒ

  2. Pilnīgi pareizi, par jauno prezidentu jāvienojās varas partijām, bez kaut kāda opozīcijas atbalsta. Nedrīkst pieļaut Brigmanim ar Lembergu spēlēties savas spēlītes. Tādā veidā izraudzīts prezidents jūtās paberna lomā, it kā kādam kaut ko parādā un nespēj turēt skaidru poziciju.

  3. Būs iespējas vienoties par Āboltiņu.

  4. Kundzit, kad beidzot aizvaksies???

  5. kundzei paveras iespējas

  6. būs turpmākie 3 mēneši LATVIJAI! Visi ņemsies vaiga sviedros ap prezidenta kandidatūras izvirzīšanu, apspriešanu un DARBI VALSTS LABĀ NEBŪS! TĀ TIKAI UZ PRIEKŠU UN SKAT, JAU 4 GADI BŪS ATKAL PAGĀJUŠI – LATVIJA KĀRTĒJO REIZI mīņājusies uz vietas…naudiņa par “darbu” katru mēnesi deputātiem un valdībai nāk, REZULTĀTUS NEREDZAM?!? VAI NAV JAUKI? CIK PACIETĪGA TAUTA, CIK “SAPROTOŠA” TAUTA!??? SAKRAVĀ KOFEROS un auf Wiedersehen!!! Turpināsim rullēt???

Draugiem Facebook Twitter Google+