×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Abu Meri: Vajadzīgs plāns, kā integrēt 250 bēgļus, lielākoties sīriešus (6)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Mums ir jāatrod plāns, kā integrēt 250 cilvēkus, ko Latvija plāno uzņemt kā bēgļus, kas, visticamāk, lielākā daļa būs sīrieši, pirmdien diskusijā par gaidāmo bēgļu uzņemšanu Latvijā uzsvēra Arābu kultūras centra vadītājs Hosams Abu Meri, kurš ir arī 12.Saeimas deputāts (“Vienotība”).

“Nezinu, vai tas man maksās politisko karjeru, bet ir jārunā par faktiem, par cilvēkiem, kas grib tikt Eiropas Savienībā, jo viņiem draud nogalināšana,” diskusiju pirmdien atklāja Abu Meri, kurš pats nāk no Libānas.

Diskusiju viņš rīko pēc “nepatīkamajiem plakātiem” nesenajā piketā pie valdības, kas tika rīkots pret bēgļu uzņemšanu. Mediji iepriekš atspoguļoja, ka tajā bija redzami plakāti arī ar rasistiskiem saukļiem.

“Cilvēkiem var apnikt, ka par viņiem visu laiku runā tādas lietas, lieto tādus saukļus,” viņš pabrīdināja, jo lietas, kas parādījās pie MK, otrā pusē varot radīt tikai radikālismu.

Viņa ieskatā, integrācijas procesi Latvijā nav bijuši pārāk veiksmīgi un viņš nevēlētos, lai 250 sīrieši tiek sadalīti vēl trešajā sabiedrībā. “Ir jāatrod integrācijas plāns, kā 250 cilvēki var integrēties Latvijā un pēc diviem trīs gadiem, kad viņi kļūs par pastāvīgiem iedzīvotājuiem, viņi kļūs par Latvijas patriotiem,” ir pārliecināts Abu Meri.

Viņš stāstīja, ka Latvijā dzīvo apmēram 200 arābu, kuri ir ļoti labi integrējušies Latvijas sabiedrībā, runā latviešu valodā, strādā daudz un dažādās vietās – gan par ārstiem, gan inženieriem, gan pārdevējiem un ir darba devēji citiem. Tāpat viņi ir Latvijas patrioti. Deputāts norādīja, ka Latvijas politika pēdējos gados ir virzīta uz arābu pasauli.

“Gribu šodien runāt par arābiem, par sīriešiem. Šī tauta visvairāk dzīvo kā bēgļi – apmēram 9 miljoni. Visticamāk, ja mēs runāsim par 250 cilvēkiem – bēgļiem, ko mēs ņemsi, visticamāk, lielākā daļa būs sīrieši,” pieļauj Abu Meri.

Deputāts arī sacīja, ka nav par to, lai Latvijā ierodas tūkstošiem imigrantu. “Es neesmu par to, ka var braukt un dzīvot šeit uz pabalstiem. Neesmu par to, ka dabū bēgļu statusu un sāk prasīt dzīvokļus. Es esmu par to, ka 250 cilvēki šeit tiek uzņemti solidaritātes dēļ. Mēs viņus neredzēsim [ielās, ikdienā], tie nav tūkstoši,” sacīja Abu Meri.

Vienlaikus viņš atzina, ka sabiedrībā ir daudz jautājumu, bet diemžēl pagaidām nav atbilžu.

Apaļā galda diskusijā pirmdien tiek apspriesta NVO loma bēgļu integrācijas jomā. Tajā piedalās valsts iestāžu pārstāvji un nevalstiskās organizācijas. Latvijas valdība gatavojas 250 bēgļu uzņemšanai, kam izveidota īpaša darba grupa.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. parasti ieved kartibu savaas majaas, LATVIJA NAV TAM GATAVA!!!!

 2. Paldies .., nevajag mums arābu pasauli.

 3. … Un nekada gadijuma saja plana varetu but atlauja beglu berniem macities krievvalodu vai citu valodu skolas, kas sanem valsts atbalstu … !!!

  … Pietiek jau ar VP Vejona neapdomato ( vai ari V un ZZS pretvalstisko un -latvisko izglitibas politiku), kas neredz vai ari tisi nepielaiz starpibu – starp kadas svesvalodas macibam latviesu valodas skplas, un, svesvalodas skolas izveli (sk. ZZS , VP Vejona publiceto attiecibu pret daudzu migrantu izveli macities krievvaloda , krievvalodas skolas …. !!!!!)

 4. Lieli jautājumi, pārdomas un risinājumu meklējumi, sākot ar sevi…

 5. Sīrijas kristiešu gimenes ar bērniem… Itseviški tādas kuras nebūs sajūsmā par putina brīnumdarbiem Sīrijā… vai kur citur pasaulē.

 6. Varam sevi vismaz mierināt ar to,ka pat Horvātijai un Slovākijai,kas atrodas šai bēgļu plūsmai tieši ceļā,nekāda bēgļu plāna nav joprojām! Kā lasām Horvātijas laikrakstā”24 dana”,rakstā:Čivilizācijas krīze:no kurām valstīm bēg un kurp dodas”,ar tam pievienoto karti,tad 2015.gada 1.ceturksnī,salīdzinājumā ar 2014.gada 1.ceturksni,patvēruma meklētāju skaits pieaudzis gandrīz par 86 procentiem. Visvairāk patvēruma meklētāju ir Vācijā un Ungārijā. 2015.gada 1.ceturksnī 185.000 cilvēku jau lūguši patvērumu ES.Puse no tiem-kosovieši,sīrieši un afgāņi.
  Pēc Eurostat datiem.visvairāk patvēruma lūdzēju-73120 vai 32% no visiem patvēruma meklētājiem ir Vācijā.Tai seko Ungārija ar 32.810 patvēruma meklētājiem un Itālija-ar 15.245 patvēruma meklētājiem.Grieķijā,kā pirmajā bēgļu pieturā,ceļā uz ES,patvēruma meklētāju skaits ir relatīvi mazs.
  Vidusjūras krīze Eiropas valstīs ir jau nodēvēta par”episka mēroga traģēdiju”.Kā lasām laikrakstā,pārcelšanās uz Eiropu no Āfrikas,bēgļiem izmaksā no 400 lļīdz 700 dolāriem jeb no 2700 līdz 4700 kunām.Savukārt sīriešiem tā izmaksā 1500 dolāru vai ap 10.050 kunu Horvātijas valūtā.

Draugiem Facebook Twitter Google+