×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. marts, 2018
Drukāt

Ādažu centrā plāno būvēt pareizticīgo baznīcu (16)

Foto LETAFoto LETA

Pareizticīgo Ziemassvētkiem veltīts dievkalpojums Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

Reliģiskā organizācija “Ādažu vissvētās dievmātes “Ļaužu siržu mīkstinātājas” ikonas pareizticīgo draudze” iecerējusi Ādažos uzbūvēt novadā pirmo pareizticīgo dievnamu, pastāstīja Latvijas Pareizticīgās baznīcas preses sekretāre Oksana Dementjeva.

Patlaban par baznīcas būvniecības ieceri izsludināta publiskā apspriešana, kura norisināsies līdz 16.martam. Tās laikā iedzīvotāji var sniegt savas idejas par baznīcas vizuālo noformējumu, izmēriem, novietojumu un citiem parametriem.

Kā pastāstīja Dementjeva, tikai pēc apspriedes noslēgšanās tiks sākta projekta padziļināta izstrāde, ņemot vērā visus tehniskos parametrus, kas pamatā arī noteiks izmaksu apmēru.

Baznīcas pārstāve norādīja, ka līdzekļus celtniecībai tradicionāli ziedo ticīgie, mecenāti un “visi, kam nav vienaldzīga, šajā gadījumā – Ādažu un Ādažu novada – garīgā attīstība”.

Minētā pareizticīgo draudze ir reģistrēta 2013.gadā. Šobrīd tajā ir ap 50 pastāvīgu draudzes locekļu, bet Dementjeva cer, ka draudzes biedru skaits varētu palielināties līdz apmēram 90 cilvēkiem, kas būtu iecerētā dievnama ietilpība.

Kā uzsvēra Dementjeva, Ādažos un Ādažu novadā nav un nekad nav bijis pareizticīgo dievnams. “Tomēr pareizticīgie kristieši šeit dzīvo, un vēlēšanās celt savu dievnamu viņiem bijusi jau sen,” apgalvoja baznīcas pārstāve.

Plānots, ka baznīca taps Rīgas gatvē 36 – pie vecās Tallinas šosejas, daudzdzīvokļu māju ielenkumā. Teritorijā plānota baznīcas ēka, saiešanas ēka, baptistērijs un svētītā ūdens nosēdaka.

Baznīcas projektu izstrādājis 1934.gadā dzimušais arhitekts Georgijs Poltoraks. Atbilstoši pareizticīgo kanoniem projektā ievērots “zelta griezuma” likums, pamatizmēru mērogs noteikts pareizticīgo baznīcu assmēros un pamatā ir tradicionāls plānojums.

Apkārt dievnama ēkai būs lokveida ceļš, kas nepieciešams Krusta ceļa gājienam. Ceļu un celiņu tīkls tikšot veidots tā, lai maksimāli saglabātu zaļo teritoriju. Nocirsto koku vietā tikšot ierīkoti jauni koku stādījumi.

Ja savlaicīgi izdosies vienoties par baznīcas celšanas ieceri, savākt nepieciešamos ziedojumus un izstrādāt vajadzīgos projektus, dievnama celtniecību plānots uzsākt vēl šogad.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Debilizacijas un putinizacijas uzvaras gajiens visa krasnuma.

 2. LOTI LABI,TIE IR CILVEKI KAS DZIVO MUMS LIDZAS.
  JUS AR SAVIEM SAUKLIEM–NAIDU IR BISTAMAKI TAUTAI,TOTIES IZDEVIGI IENAIDNIEKAM.

 3. Lienošā krievu kolonizācija.

 4. Vislabāk no koka…

 5. Lūk tā pamazām krievu tautība “iekaro” Latviju un ievieš arvien vairāk savu ticību , !

 6. atbalstu ,lai tik cel ,jo ar BALTEZERA IR PAR MAZ….

 7. La la la! Cenzora pārbaude

 8. Būs vēl viena Krievijas opija tautai izsniegšanas vieta.

 9. Un visa Gramatika Atbildēt

  Nu, ja nav latviešu kas būvē savus Dievnamus, tad atradīsies citi kas būvēs savējos.

  • Ja kadam ar attapibu neapgrutinatam nav skaidrs, tad kristietibai ar dievu vien tik daudz sakara, ka ta piesauksana, lai paverdzinatu nejegas, kas nespej domat un klausa uz vella parausanu.
   Jo vienigais kristiesu “dievs” ir tas KUNGS, butiba jebkurs kungs, ko jaklausa. Cita dieva tiem nav.
   Pie tam jaatgadina, ka bibele ir salipinata pilnigi no 2 atskirigam dalam, gan pec butibas, gan satura. VD ir paredzeta KUNGIEM, – aci pret aci, zobu pret zobu…, bet JD – VERGIEM, kam jagriez 2, vaigs.

 10. Lai ceļ, nav jau ISIS sekta

  • Arī, ka nebūs putina sekta. Krievijā pareizticīgo baznīca bija pakłauta partijai, tagad galvenokārt labprātīgi seko putinam

   • Krievijā pareizticīgo baznīca nevis labprātīgi seko putinam, bet ir čekas filiāle. Vēsturiski krievu pareizticīgā baznīca vienmēr ir atbalstījusi krievu imperiālisma kolonizācijas karus un iekaroto pamattautu pārkrievošanu un iznīcināšanu

 11. Labi,ka ne mošeju…

 12. Latvija ar katru gadu paliek krieviskāka….

Draugiem Facebook Twitter Google+