×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Ādažu militārajā poligonā virsājam veltīta Atvērto durvju diena

Foto: LETAFoto: LETA

Virši zied.

Ādažu militārajā poligonā 26.augustā plkst.10 notiks virsājam veltīta Atvērto durvju diena, kuras laikā vietējie iedzīvotāji, jaunsargi, militāro un dabas aizsardzības organizāciju pārstāvji iepazīs Baltijā lielāko virsāju, kurā šobrīd dominē ziedošo viršu violetā krāsa.

Kā informē Aizsardzības ministrijā, Ādažu militārā poligona Atvērto durvju diena sniedz iespēju ielūkoties citkārt slēgtajā teritorijā un iepazīt tās neparasto vidi un tajā sastopamās dabas vērtības. Pasākuma laikā dabas un militārie eksperti iepazīstinās ar virsāju, tajā mītošām retām putnu un kukaiņu sugām, kā arī būs iespēja aplūkot militāro tehniku.

Ādažu militārajā poligonā jau gandrīz 100 gadus tiek rīkotas militārās mācības. Izbraukāšana ar militāro tehniku, spridzināšana un bieži ugunsgrēki poligonā radījuši klaju, Latvijai unikālu virsāju un smiltāju ainavu. Ap divus tūkstošus hektāru plašajā virsājā mājvietu atradušas daudzas retas dzīvnieku un augu sugas un to saglabāšanai 2004.gadā nodibināts aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži”.

Klajš virsājs ir Latvijā un Eiropas Savienībā reti sastopama un aizsargājama dzīvotne. Ādažu militārajā poligonā virsāji sastopami ap 2000 hektāru platībā, kas ir 90% no šīs dzīvotnes platības Latvijā.

Pasākumu organizē Eiropas Savienības LIFE+ programmas atbalstītais projekts “Putni Ādažos” jeb “Īpaši aizsargājamo putnu sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošana NATURA 2000 teritorijā “Ādaži”” sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+