×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Agra Bērziņa: Tika darīts viss, lai svētki būtu droši (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa viņai veltīto kritiku par nepilnībām svētku organizēšanā nepieņem un uzskata, ka darīts viss, lai svētki būtu droši.

Bērziņa sarunā ar aģentūru LETA pauda, ka izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles teiktais, ka pēc svētku izvērtēšanas iespējama svētku organizatoriskās vadības maiņa, visticamāk, ir vērsts tieši pret viņu, jo “augstāka jau neviena nav”.

Bērziņa uzsvēra, ka bijusi klāt svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā un tad, redzot radušos situāciju, rīkojusies, lai nodrošinātu bērnu drošību – sākumā izsludināta pauze, tad mēģinājums pārtraukts. Līdz ar to, viņasprāt, pret viņu vērstā kritika nav pamatota. “Man jāsaka, ka kritika nav pamatota, lai gan man nav raksturīgi stāties pretim vadībai,” noteica Bērziņa.

Neskatoties uz Seiles rīkojumu par svētku gājiena atcelšanu, Bērziņa tajā devusies, turklāt viņa uzsvēra, ka Seile neesot aizliegusi Bērziņai iet gājienā. “Mans pienākums bija doties gājienā neatkarīgi no tā, cik dalībnieku tajā piedalīsies,” sacīja svētku izpilddirektore.

Kā ziņots, Seile pagaidām atsakās izteikt vērtējumu Bērziņai, aģentūrai LETA norādīja ministres pārstāve Ilze Salna. Vakar pēc paziņojuma par palikšanu ministra amatā Seile gan norādīja, ka, vērtējot noritējušos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, iespējama svētku augstākās organizatoriskās vadības maiņa.

Bērziņas rīcības, neatzīstot ārkārtas stāvokli sestdien notikušajā ģenerālmēģinājumā, kā arī uzsverot, ka svētki “patiesi izdevušies”, izraisīja sašutumu arī sociālajos tīklos. To lietotāji vairākkārtēji uzsvēra, ka Seilei Bērziņa būtu jāatlaiž.

Salna uzsvēra, ka Seile jau ir izveidojusi svētku izvērtēšanas komisiju, kuras uzdevums ir veikt secinājumus par svētkiem, kā arī vērtēt to rīkotāju darbības un to sekas. Komisija svētkus izvērtēs divu nedēļu laikā.

Kā ziņots, Seile uzņēmās visu atbildību par svētkos notikušo un palika izglītības un zinātnes ministra amatā.

Tāpat ziņots, ka sestdienas vakarā, kad Mežaparka estrādē notika XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, daudziem dziedātājiem kļuva slikti un viņi paģība. Mediķi slimnīcā nogādāja 17 bērnus. Ņemot vērā minēto, izglītības un zinātnes ministre naktī nolēma atcelt nākamajā dienā paredzēto svētku gājienu, tomēr realitātē gājiens notika un dalībnieki tajā devās brīvprātīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Šī kundze ir pelnījusi tikai DEMISIONĒT!

 2. nākošajos svētkos dosim minētai kundzei gladiatorus organizēt…

 3. Pārāk pašpārliecināta kundzīte

 4. Turies, Agra, Tu patiešām esi godam strādājusi,lai svētki izdotos!

  • No darba un svētku organizēšanas viņai nav nekādu nopelnu, to visu paveica padotie. Šī augstprātīgā madama māk tikai gudri un augstprātīgi runāt, bet pati ir kā noplukusi vista ar izkrāsotu ģīmi!

   • Kura “kundzīte” pieņēma lēmumu, ka tiek apmaksāts tikai viens pavadošais pedagogs uz 60 bērniem, lai gan sākotnēji bija paredzēts pedagogs uz 20 bērniem?

 5. Viena ciniska dāma.Atmiņā jau no pagājušajiem svētkiem, kad dejotāji dejoja 40 grādu karstumā.

 6. Kurš tagad tam ticēs? Nekaunības jau šitām dāmītēm netrūkst.Nepaies ilgs laiks,kad prasīs algas pielikumu.

 7. Tagad visi(sas) sola, bet svētkus organizēt vajaga tiem, kas to prot.

Draugiem Facebook Twitter Google+