Mobilā versija
+2.0°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
16. maijs, 2014
Drukāt

Lietuvā aicina aizstāvēt presi


Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vakar pie Lietuvas prezidentes pils pulcējās vairāki desmiti cilvēku, aicinot Daļu Grībauskaiti aizstāvēt laikrakstu “Respublika”, kas paziņojis, ka pārtrauc savu darbību, jo tam atņemtas tiesības uz preses izdevumiem piemērotajiem nodokļu atvieglojumiem.

Nacionālistu savienības līderis Juļus Panka, kas arī piedalījās akcijā, norādīja, ka jānodrošina cilvēka tiesības izvēlēties, kādus izdevumus lasīt. Viņš norādīja, ka tā nav Lietuvas Žurnālistu un izdevēju ētikas komisijas (LZLEK) kompetence izšķirt, kurš medijs rīkojas ētiski un kam atņemt tiesības uz samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi un uz piedalīšanos valsts iepirkuma konkursos. LZLEK atzinusi abus lielākos Lietuvas laikrakstus “Lietuvos Rytas” un “Respublika” par neētiskiem sakarā ar to publikācijām par bankas “Snoras” bankrota administrēšanas procesu. Neilgi pēc šī lēmuma “Respublika” paziņoja, ka pārtrauks savu darbību.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+