×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Aicina kāpt literatūras olimpā

akademija

Latvijas jaunajiem literārajiem talantiem pēdējais laiks celties iedvesmas spārnos, jo Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) kultūrizglītības programma “Literārā akadēmija” tikko izsludinājusi Latvijas skolēnu un skolas vecuma jauniešu (līdz 21 gadam) literāro darbu konkursu.

Konkursam var iesniegt literārus darbus visos žanros – dzejā, prozā, drāmā. Dzejā darba apjoms nedrīkst pārsniegt 300 rindas, prozā un dramaturģijā – 20 000 rakstzīmes. Kā jau ik gadu, iesūtītos darbus vērtēs profesionāļi. Dzejas vētītāji būs Aivars Eipurs, Ronalds Briedis, Austra Gaigala. Prozas darbu žūrijā būs Ieva Melgalve, Sandra Ratniece, Bārbala Simsone. Interesantāko darbu autorus uzaicinās uz apbalvošanas pasākumu LRS, kur viņi saņems arī grāmatu balvas. Savukārt 30 veiksmīgākajiem talantiem tiks iespēja piedalīties Kultūras ministrijas atbalstītā vasaras seminārā “Aicinājums”, kas piecu dienu garumā notiks Bīriņos.

Darbi konkursam jāiesūta līdz 20. aprīlim pa e-pastu: konkursam@rakstu.lv. Rezultātus paziņos līdz 8. maijam LRS mājas lapā www.rakstnieciba.lv. Labāko darbu fragmenti tiks publicēti “Latvijas Avīzes” pielikumā “Kultūrzīmes”.

Šis būs jau 39. “Aicinājuma” iesaukums – tā iepriekšējo gadu absolventu vidū ir, piemēram, rakstniece Ilze Jansone, dzejnieki Toms Treibergs, Ronalds Briedis, Krišjānis Zeļģis un citi literāti, kuru daiļrade uzņem aizvien straujākus apgriezienus. Pērn konkursā tika iesniegts 31 dzejas darbs, 28 prozas teksti un viena luga. Konkursa organizatore Dr. Philol. Sandra Ratniece uzsver, ka šajā LRS uzsaukumā piedalās jaunie talanti no visas Latvijas – no Rīgas līdz Sēlijai un Latgalei. Turklāt literāri apdāvināti jaunieši nāk vienlīdz kā no humanitāra novirziena izglītības iestādēm, tā arī no eksaktām. Spilgts piemērs tam ir viens no pagājušā gada uzvarētājiem – Gints Dreimanis, jauns dzejnieks no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, kurš saņēma arī konkursa patrona Gunta Ulmaņa veicināšanas balvu – jā, eksprezidents patiešām lasot iesūtītos darbus! – un tagad veiksmīgi sev lauž ceļu uz literatūras olimpu. Daudzu citu vidū uz cerīgas izaugsmes ceļa nostājusies arī jaunā prozaiķe ventspilniece Alise Redviņa, kura tagad mācās Latvijas Kultūras akadēmijā. To pašu var teikt arī par daudziem citiem jaunajiem literatūras talantiem, kuri nāk no Engures, Cēsīm, Jūrmalas, Saldus, Valmieras, Ventspils, Bauskas, Rēzeknes, Alūksnes un daudzām citām vietām. Vērts izmēģināt ­spēkus!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+