×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Aicina kopīgi nodziedāt “Circenīša Ziemassvētkus”

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 28. novembrī, plkst. 16 pie Rīgas pilsētas Dzemdību nama notiks zibakcija, kurā ikviens aicināts kopīgi nodziedāt bērnības dziesmu “Circenīša Ziemassvētki”, portāls LA.lv uzzināja Rakstniecības un mūzikas muzejā (RMM).

Šī ir ceturtā un noslēdzošā akcija Rakstniecības un mūzikas muzeja organizētajā zibakciju ciklā “Mūsu dziesma Latvijai”. Dziesmu “Circenīša Ziemassvētki” diriģēs Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” kamerkora “Vidus” vadītāja Baiba Milzarāja. Lai dziedāšanā varētu iesaistīties ikviens, akcijas dalībnieki saņems dziesmas tekstu. Zibakciju filmēs, un iegūtais materiāls tiks izmantots Rakstniecības un mūzikas muzeja topošajā ekspozīcijā “Dziesma”.

Dziesmā “Circenīša Ziemassvētki” izmantots tāda paša nosaukuma Aspazijas dzejolis, bet mūzikas autors ir tautā iemīļotais komponists Raimonds Pauls.

Trīs iepriekšējās zibakcijās nodziedātas aptaujā par populārākajām atzītās skolas dziesma (“Dar’ man, tēvis, pastaliņas”), mīlestības dziesma (“Miglā asaro logs”) un Latvijas dziesma (“Saule, Pērkons, Daugava”).

Tāpat piektdien, 28. novembrī, RMM aicina uz zinātnisko konferenci “Krājuma pētījumi 2014”, kurā muzeja pētnieki jau piekto gadu pēc kārtas iepazīstinās ar saviem jaunākajiem pētījumiem, kas tapuši, izmantojot muzeja krājuma materiālus.

Muzeja ēkas rekonstrukcijas projekta dēļ “Krājuma pētījumi” šogad notiks Latvijas Rakstnieku savienības telpās. Vairāki konferences referāti izstrādāti, domājot par muzeja topošo ekspozīciju “Dziesma”, kuru muzejā plānots atklāt pēc rekonstrukcijas 2016. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+