×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Aicina pieteikties Jāzepa Pīgožņa balvas izstādei

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 15. februārī no plkst. 9 līdz 18 Rīgas Sv. Pētera baznīcā mākslinieki tiek aicināti iesniegt savus darbus dalībai konkursa izstādē “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”, LA.lv uzzināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Tāpat kā pērn izstāde tiks atklāta Jāzepa dienā – 19. martā.

Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju un Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu 2015. gadā nodibināja Jāzepa Pīgožņa balvu par labāko darbu Latvijas ainavu glezniecībā, lai veicinātu mākslinieku interesi atveidot Latvijas dabu un izceltu Latvijas ainavu glezniecības nozīmi mūsdienu mākslā. 2015. gada pavasarī Rīgas Sv. Pētera baznīcā notika pirmā izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Maijā tā aizceļoja uz J.Pīgožņa dzimto pusi, un bija apskatāma Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā līdz oktobrim.

Mākslinieku atsaucība pērn, iesniedzot darbus izstādei, bija necerēti liela. Sākotnēji tika iesniegti 229 darbi. Žūrijas komisijā strādāja Ingrīda Burāne, Jānis Anmanis, Eiženija Aldermane, Silvija Berezovska, Jānis Dukāts, Jānis Streičs, Jānis Strupulis un Osvalds Zvejsalnieks. Žūrijas komisijas darba rezultātā izstādei tika atlasītas 78 autoru 108 gleznas. Saskaņā ar žūrijas lēmumu par 2015. gada izstādes Zelta diploma, īpašas dārgmetāla medaļas (autors – Jānis Strupulis), kā arī naudas balvas laureātu kļuva mākslinieks, profesors Roberts Muzis. Osvalds Zvejsalnieks saņēma Rīgas domes speciālbalvu – iespēju sarīkot savu personālizstādi Rīgas Sv. Pētera baznīcā, savukārt SIA “Lauku Avīze” simpātiju balvu saņēma māksliniece Vita Merca.

Izstādi “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” kopumā (Rīgā un Preiļos) apmeklēja vairāk nekā 8000 skatītāju. Skatītāju simpātiju balsojumā uzvarējusi jaunā māksliniece Kristīne Kvitka, kuras īpašais glezniecības stils bija vērojams trīs darbos: “Baltā nakts”, “Pavasaris” un “Ziemas ziedi”. Otrajā vietā palika māksliniece Agija Ģērmane, trešajā vietā – Uldis Zuters un no viņa tikai par vienu balsi atpalika Jānis Ziņģītis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+