Mobilā versija
+0.1°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
14. septembris, 2015
Drukāt

Aicina uz sarunu par Raini un “Uguni un nakti” (1)

Foto: Kristaps KalnsFoto: Kristaps Kalns

Trešdien, 16. septembrī plkst. 10.30 LU Sociālo zinātņu fakultātē Berlina auditorijā notiks saruna par Raini un viņa simbolu drāmu “Uguns un nakts”, liecina ieraksts LU portālā.

Sarunā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra direktora palīdze repertuāra jautājumos, teātra zinātniece, Dr. art. Ieva Struka, režisors Viesturs Kairišs, profesore, Dr. phil. Skaidrīte Lasmane, docente, Dr. art. Zane Radzobe un profesore, Dr. hist. Vita Zelče.

Sarunas uzmanības centrā Raiņa “Uguns un nakts” jauniestudējums Nacionālajā teātrī, kura režisors ir Viesturs Kairišs un kas pirmizrādi piedzīvoja šā gada 11. septembrī. Paredzēts, ka sarunā tiks vērtēta Raiņa daiļrade, viņa domāšanas ētiskā rezonanse, veikuma nozīme pagātne un šodienā, kā arī skarti citi ar 150 jubilejas svinībām saistīti jautājumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. SPĪDOLA (Liek aizvilkt priekškaru teltij, aiziet no durvīm smiedamās.)
    “Jūsu brāļus un māsas ved atpakaļ drīz – / Jums Roma verdzību atnesīs!” (U.u.N, trešai cēliens)
    ===================================================================
    Vai tad intelektuāļi, kas sekmēja Raiņa oriģinālā darba izmešanu no skolu programmas, tad ko jēdzīgu spēs izpriest par parodiju?

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un KalniņuDiriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+