×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

Aigara Bikšes Lieldienu provokācija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Fonda “Mākslai vajag telpu” vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38, skatāma tēlnieka Aigara Bikšes lielformāta skulptūra “Identitātes pieņemtie un nepieņemamie aspekti svētku noformējumos”, aģentūru LETA informēja fonda pārstāve Viktorija Kasperoviča.

Bikšes no poliuretāna veidotā piecu metru skulptūra turpina jau 2014.gadā aizsākto mākslinieka sarunu par simboliem, uz kuru pamata mēs šodien veidojamies un kuri laika gaitā nemanāmi kļuvuši par mūsu identitātes sastāvdaļu.

Lielformāta skulptūrā “Identitātes pieņemtie un nepieņemamie aspekti svētku noformējumos” ir apvienojušies gan jau pazīstamās “Melnādainās tautumeitas”, gan speciāli šim notikumam veidotā Lieldienu zaķa tēli.

Bikše ir latviešu tēlnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un Modes nodaļas vadītājs. Viņš ir viens no fonda “Mākslai vajag telpu” dibinātājiem.

Fonda vasaras māja ir radošā telpa, kas arī šovasar turpinās kalpot par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. No konteineriem veidotā mākslas telpa veidota kā atgādinājums, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā tiktu atspoguļota Latvijas pēckara un mūsdienu māksla.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+