×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Ainažu jūrskolas muzejā aplūkojamas veco jūras vilku vēstules mīļotajām

Foto: Ainažu Jūrskolas muzejsFoto: Ainažu Jūrskolas muzejs

Ainažu jūrskolas muzejā Valentīndienā, 14.februārī, atklāta izstāde “Mīlestība nekad nebeidzas jeb tā mīlēja vecie jūras vilki”, kurā var aplūkot savulaik jūrnieku no jūras vecajā drukā rakstītās vēstules mīļotajām, portālu “LA.lv” informēja muzeja vadītāja Iveta Erdmane.

Viņa klāstīja, ka muzeja kolekcijā saglabājušās daudz jūrnieku vēstuļu savām sievām, taču no tām izstādē aplūkojama daļa, jo ne visas ierobežoto iespēju dēļ ir iespējams izlikt publiskai apskatei. Labākos eksemplārus muzeja apmeklētāji drīkst gan aptaustīt, gan arī palasīt.

Pēc muzeja vadītājas teiktā, izstāde būs skatāma gandrīz visu gadu, un tā tiek rīkota, atzīmējot Ainažu jūrskolas 150 gadu jubileju. Savukārt nākamnedēļ, 5.martā, muzejā paredzēti Latvijas Bankas Ainažu jūrskolas 150 gadu jubilejai veltītās monētas izlaišanas svētki.

Vēl par godu Ainažu jūrskolas 150.jubilejai šā gada 16.augustā paredzēts jubilejas koncerts. Tā kā finansiālās iespējas ir ierobežotas, muzejs koncerta rīkošanai šā gada sākumā sācis vākt ziedojumus. “Pagaidām ar to neiet tik raiti, kā cerējām,” atzina Erdmane, izsakot cerību, ka izdosies savākt visu koncertam vajadzīgo naudu.

Ja kāds vēlas atbalstīt muzeju Ainažu jūrskolas 150.jubilejas koncerta sarīkošanai, tad tas iespējams, pārskaitot resursus uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kontu, norādot ziedojuma mērķi.

Ainažu jūrskolas muzejs ir Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja filiāle, kas tiek finansēta no valsts budžeta.

Jau vēstīts, ka 1864. gadā ar jaunlatviešu ideologa, nacionālās atmodas jundītāja Krišjāņa Valdemāra ierosmi un gādību Ainažos dibināta pirmā latviešu un igauņu jūrskola, kas kļuva par lielāko un iecienītāko šāda veida mācību iestādi visā tuvākajā reģionā. Ainažu jūrskolā zinības apguva ap 3000 audzēkņu, no kuriem vairāk nekā tūkstotis saņēma tālbraucēja kapteiņa un stūrmaņa diplomu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+