Mobilā versija
+5.1°C
Lilija, Liāna
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
14. augusts, 2016
Drukāt

Aizkustinoši: uz nāvi slima māksliniece pirms eitanāzijas sarīko atvadu ballīti

rozes_divas

Kalifornijā jūnija beigās tika pieņemts likums, kas atļauj eitanāziju, un viena no pirmajiem cilvēkiem, kas to izmantoja, bija 41 gadu vecā multimediju māksliniece Betsija Deivisa, kura cieta no tā dēvētās Šarko slimības.

Deivisa, kuru diagnosticēja pirms trim gadiem, izlēma uz trim dienām uzaicināt ciemos draugus un radiniekus, lai no viņiem atvadītos.

“Jūs visi esat ļoti drosmīgi, pavadot mani šajā ceļā,” rakstīja Deivisa ielūgumā, norādot, ka šādu pulcēšanos vēl neviens, visticamāk, nebūs pieredzējis, un viesiem bus nepieciešama emocionāla noturība, koncentrēšanās un atvērtība. “Un tikai viens noteikums: neraudāt.”

Uz atvadu sarīkojumu, kurā skanēja mūzika, tika pasniegta pica un tamales, kā arī rādīta Deivisas mīļākā filma “Esamības deja”, ieradās vairāk nekā 30 viesi.

Mākslinieces māsa Kelija palīdzēja sarīkot atvadu pasākumu, kā arī pēc viņas norādēm izlīmēja paskaidrojumus uz dažādiem priekšmetiem mājās, un Deivisa aizcināja tos promejot paņemt kā “Betsijas suvenīru”.

Pēc tam, kad viesi pēdējā vakarā bija atvadījušies un devušies prom, Deivisa ieņēma ārsta parakstītu nāvējošu zāļu kombināciju, ieslīga komā un pēc četrām stundām nomira.

“Mans darbs cenšas radīt izmaiņas tajā, kā uztveram pasauli sev apkārt,” Betsija Devisa rakstīja savā mājas lapā. “Mans mērķis ir iepriecināt un aizraut cilvēkus, vienlaikus atklājot cilvēka dabas bezrūpīgo eleganci.”

Šarko slimība jeb amiotrofā laterālā skleroze ir nāvējoša slimība, kurai attīstoties, slimnieks saglabā garīgās spējas, kā arī maņas, taču strauji iestājas vispārēja paralīze.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+