Latvijā
Kriminālziņas

Aiznesa pat stūri un motora pārsegu: visvairāk cieš “BMW” īpašnieki1

No zagļiem cietusī automašīna. Apdrošināšanas kompānija “Balta”. Publicitātes foto

Garnadžu iecienītāko spēkratu zīmoli ir “BMW”, “Volvo” un “VW”, turklāt ievērojami pieaudzis BMW salona detaļu zādzību skaits, secina apdrošināšanas kompānija “Balta”.

“Salīdzinot ar 2016. gadu, pērn un šogad būtiski palielinājies BMW automašīnu apzagšanas gadījumu skaits, savukārt Volvo un VW samazinājies. Pēc jaunākajām tendencēm saistībā ar BMW automobiļiem garnadži arvien vairāk iekāro tieši salona detaļas – zog stūres, paneļus, multimediju iekārtas, vidus konsules un citas. Visvairāk cieš divus līdz septiņus gadus veci 5., X3 un X5 sērijas BMW auto,” komentē Kristaps Liecinieks, “Balta” Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs, norādot, ka šāda veida zādzības pārsvarā notiek Rīgā un tās apkārtnē.

Kāds BMW X6 īpašnieks pēc automašīnas apzagšanas palicis bez ātrumkārbas pārslēdzēja, motora pārsega, stūres, spidometra, navigācijas un šofera puses loga, kā arī ticis pie citiem defektiem. Savukārt vēl kāda cita BMW X6 īpašnieks auto no virsbūves izgriezti un nozagti abi lukturi, kā arī sabojāti vadi un signalizācija. Ne mazāku pārsteigumu no rīta piedzīvojis cits auto īpašnieks, konstatējot ne tikai dažādu detaļu zādzība, bet arī ar eļļu salietu salonu.

“Balta” un SIA “Autonams” ir izveidojis virtuālo auto zādzību riska kalkulatoru, kas izstrādāts, balstoties uz aktuālajiem automašīnu zādzību un apzagšanas datiem – Valsts policijas datiem, kā arī ekspertu novērojumiem par automašīnu zādzību un apzagšanas tendencēm Latvijā.

LA.lv