×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. novembris, 2014
Drukāt

Aizputē Mārtiņdienas svinībās pieminēs mūziķi Mārtiņu Freimani

Foto-LETAFoto-LETA

Mārtiņa Freimaņa draugi un mūzikas cienītāji svētdien, 9.novembrī, Aizputē pulcēsies uz Freimaņa Mārtiņdienas svinībām, aģentūrai BNS pavēstīja Mārtiņa Freimaņa fonds.

Šā gada Mārtiņdienas galvenais notikums būs Arvīda Krieva dokumentālās filmas “Freimis. Mārtiņš Freimanis” pirmizrāde. Filmas veidošana sākusies jau tad, kad Mārtiņš vēl nebija plašākai sabiedrībai pazīstams un spēra pirmos soļus uz lielās skatuves. Tā būs filma par Freimaņa dzīves kāpumiem un kritumiem, par sasniegumiem uz skatuves un dzīves realitāti.

Pirms filmas pirmizrādes koncertu sniegs Aizputes novada, Liepājas un Rīgas kori. Skaistākās Freimaņa dziesmas kopā ar koriem izpildīs viņa draugi: Emīls Balceris, Anita Intaite, Matīss Pavītols, Zanda Štrausa, Maija Kalniņa, grupa “Tumsa” un citi.

Plkst.15 iecerēts atceres brīdis Misiņkalna kapos, kur Freimanis apglabāts. Visas dienas garumā Aizputes ielās skanēs Freimaņa mūzika.

Nodibinājums “Mārtiņa Freimaņa fonds” sadarbībā ar tēlnieku Kārli Alaini izveidojis piemiņas plāksni, kuru Freimaņa Mārtiņdienas ietvaros atklās pie mūziķa bērnības mājas Kalvenes ielā 30. Lielākā plāksnes daļa izlieta no čuguna Aizputes 11.Starptautiskā čuguna simpozija ietvaros jūlijā, bet kāds īpašs Mārtiņa sacerēts un ar roku rakstīts teikums veidots no nerūsējošā tērauda stieņiem.

Katra uz filmas pirmizrādi Aizputes novada sporta centrā nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fonda labdarības mērķu realizēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+