Latvijā
Novados

Aizputē paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, glabēji turpina darbu 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Šorīt plkst. 6.41 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Pasta ielu Aizputē, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju sabiedriskas divstāvu mūra ēkas kāpņu telpā bija izveidojies piedūmojums.

Kā informē VUGD, ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ēkas pagrabstāvā deg apkures katls, kā arī uguns pa starpsienu izplatījies un deg starpstāvu pārsegums un ēkas jumts. No blakus esošās ēkas tika evakuēti pieci cilvēki. Patlaban tupinās darbs, lai šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku lokalizētu. Notikuma vietā strādā pieci specializētie transportlīdzekļi un 16 ugunsdzēsēji glābēji.

VUGD arī ziņo, ka vakar plkst. 19.35 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Vaiņodes novada Vaiņodes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies pusotrstāva dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka no pirmā stāva dzīvokļa logiem nāk dūmi un tajā deg dīvāns un sadzīves mantas 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, ar kaimiņa palīdzību no mājas tika evakuēts viens cilvēks, kurš bija cietis, un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 21.43.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13.decembra plkst. 6.30 līdz 14.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma (VUGD) 40 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu un 22 uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv