Latvijā
Novados

Aizputes autoosta tikusi pie iesaukas – “karātavas”0


Aizputes autoostu vietējie iedzīvotāji saucot par “karātavām”.
Aizputes autoostu vietējie iedzīvotāji saucot par “karātavām”.
Foto – portāls “rekurzeme.lv”, Dainis Ģelzis

Aizputes autoostu cilvēki sauc par karātavām, jo tur atradās nojume, kas bija avārijas stāvoklī. Pēc iedzīvotāju sūdzībām būvvalde to apsekoja un lūdza īpašniekam nojaukt, informē portāls “rekurzeme.lv”.

Kā laikrakstam “Kursas Laiks” paskaidrojis Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis, tad šobrīd palikušas vien betona konstrukcijas, kas nav estētiskas, bet apdraudējumu iedzīvotājiem nerada.

“Īsti jau normāla situācija tā nav, ka Aizputes autoosta atrodas privātīpašnieka īpašumā, bet tajā laikā, kad “Liepājas Autobusu parks” pārdeva savu teritoriju, tad pirmpirkuma tiesības mums netika piedāvātas, pārdeva, apejot pašvaldību,” situāciju skaidro Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis.

Pašvaldības vadītājs laikrakstam pastāstījis, ka šobrīd ir izveidojusies laba sadarbība ar privātīpašnieku, kuram nav iebildumu, ka autoostā iebrauc autobusi, lai izlaistu un uzņemtu pasažierus.

“Mēs neatmetam cerību, ka kaut kad mums izdosies vienoties ar īpašnieku. Tā summa, ko viņš prasa, ir stipri lielāka, nekā mēs varētu maksāt. Mans priekšlikums, ka varētu veikt maiņu pret īpašumu, kuru novērtē sertificēti vērtētāji, bet pie kopsaucēja mēs neesam nonākuši,” skaidro Grasmanis.

Sākotnēji mēģināts izveidot autobusu pieturu uz Zinberga ielas. “Autobusu šoferi nomainījās, vieni brauca iekšā autoostas teritorijā, citi brauca tur, iedzīvotāji neapmierināti, ” piebilst Grasmanis.

Saistībā ar Ceriņu ielas rekonstrukciju pašvaldībai bija ideja autobusu pieturu izveidot tur, taču iedzīvotāji iebilda pret šo plānu.

Saistītie raksti

Laikraksts “Kursas Laiks” sazinājies ar Aizputes autoostas teritorijas īpašnieku Andreju Džeriņu, kurš atzinis, ka ir atvērts jebkuram attīstības procesam. Viņš apstiprina, ka būtu gatavs arī maiņai pret citu īpašumu Aizputē.

“Protams, ja šis piedāvājums būtu izdevīgs. Es esmu gatavs skatīties jebkuru risinājumu, kas ir savstarpēji izdevīgs.” Tāpat viņš nenoliedz ideju īpašumu pārdot tālāk. “Ja būs, kas pērk, tad varam pārdot, bet šobrīd neesam definējuši cenu.”

LA.lv