×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Aizturot Grantiņam esot salauzta roka (7)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Cilvēktiesību aizstāvības grupas “Helsinki-86” izveidotāju Linardu Grantiņu aizturot Liepājā 23. jūlijā, pēc viņa radinieku stāstītā, fiziski esot ietekmējuši Drošības policijas (DP) darbinieki, salaužot viņam roku.

DP L. Grantiņu aizturēja par tās 2012. gadā ierosināto kriminālprocesu pret Grantiņu par darbībām, kas vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu sistēmu. Pērn viņam kā drošības līdzeklis tika noteikts apcietinājums, taču viņš atradās Vācijā, kur apmeties uz dzīvi. Pēdējos gados L. Grantiņš sevi sauc par Latvijas tautas tribunāla priekšsēdētāju un sev netīkamiem cilvēkiem piespriedis augstāko soda mēru, kas tikšot īstenots “pēc taisnības atjaunošanas Latvijā”.

Aktīvista meita Gita Grantiņa pastāstīja, ka DP darbinieki esot izvilinājuši no mājas viņas tēvu un pēc tam tās darbinieki esot viņu brutāli aizturējuši. Latvijā L. Grantiņš ieradies, lai apciemotu savu māti. “Viņu ar viltu izvilināja no mājas. Vispirms izvilināja sievu un tad lūdza pasaukt vīru. Man viņa sieva stāstīja, ka tad viņam DP darbinieki bez brīdinājuma metušies virsū,” stāsta G. Grantiņa, kura piebilst, ka viņas tēvam esot salauzta roka, nobrāzts sāns un atdauzīta viena niere. Pēc viņas vārdiem, aktīvists neesot izrādījis pretestību. Vakar L. Grantiņu Centrālcietumā apmeklējis viņa advokāts Pāvels Rebenoks, kurš stāstīja, ka cietumā pēc aizturēšanas L. Grantiņam veikta medicīniskā apskate un uzņemts rentgenuzņēmums, kurā konstatēts rokas lūzums. P. Rebenoks pieļauj, ka tas darīts, lai aizturēšanas laikā gūtos ievainojumus nevarētu “pierakstīt” cietumsargiem. Pagaidām aizstāvjiem neesot doma celt prasību tiesā par L. Grantiņam nodarīto kaitējumu.

DP vakar “LA” skaidroja, ka aizdomās turamo personu aizturēšana notiek stingrā saskaņā ar likumā noteikto kārtību. “Vienlaikus jāatzīmē, ka aizturēšanas laikā Linards Grantiņš izrādīja fizisku pretošanos un uzbruka DP amatpersonām. Šā iemesla dēļ DP amatpersonas Grantiņa aizturēšanas laikā bija spiestas piemērot samērīgu spēku, no kā Grantiņš guva rokas traumu,” rakstiskā atbildē skaidro DP.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Te nu Āboltiņa ir sevi nodemonstrējusi spilgti un pārliecinoši. Tā teikt, lai šaubu vairs nav nevienam….

  2. Melni vīri varas kalpi man uzbruka …

  3. Prasta preses pīle, lai mainītu uzskatus…

  4. Grantiņš ir paudis savu viedokli, tas ir daudziem ļoti nepatīkams, jo Grantiņa acīs viņi ir noziedznieki, kas pelnījuši augstāko soda mēru. Nu citiem varbūt augstāko soda mēru ir pelnījis Grantiņš, bet viņiem rokas neviens nesalauž un nespīdzina. Valsts jau nav personīgās atriebības instruments, valsts ir vispirms likuma vara. Tie, kuri šodien cenšas notiekošo ar Grantiņu noklusēt, atbalsta nelikumību, noziedzību un netaisnību.
    Viens pavisam vienkāršs piemērs, Norvēģijā Breivīks nošāva pāri par 70 cilvēkiem, bet viņu norvēģu valsts attiecībā pret Breivīku pilda likumu BURTS BURTĀ, kaut arī noslepkavotie galvenokārt bija valdošās politiskās partijas biedru atvases.

  5. “Politoloģe: Visdrūmākā perspektīva – valsts izzušana”. Izlasiet šo rakstu – interviju ar politoloģi Ilzi Ostrovsku – par to, kā mainās Latvija un pasaule; par tiem, kas diktē jauno kārtību, nra.lv un jums būs skaidrs, pret ko uzstājas Linards Grantiņš. Protams, DP nav ko pārmest, kā jau jebkuri apsargi, viņi tikai dara savu darbu, akli izpildot pavēles.

  6. Ja tic dēpē rakstītajam par “samērīgu spēku”, tad katram no aizturētāju bara jābūt ar vismaz vienu lauztu kāju/roku un kādu iekšējā orgāna bojājumu. Ticamāk izklausītos – “paklupa pret mājas slieksni”. Kaut kā nav dzirdēts par kāda antisociāla elementa vai Latvijas ienaidnieka aizturēšanu un tās laikā pielietotu “samērīgu spēku”.

Draugiem Facebook Twitter Google+