×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Aizvadīts rallijsprints «Gulbis 2012»

Foto - Jānis GrīnhofsFoto - Jānis Grīnhofs

30. jūnijā Cesvaines apkārtnē tika aizvadīts rallijsprints “Gulbis 2012”, kas vienlaikus bija Latvijas rallijsprinta čempionāta posms un Igaunijas “E cup” kausa izcīņas posms. Uz starta Cesvainē stājās 70 ekipāžas. “Gulbis 2012” sagaidīja sportistus ar labu organizāciju un lieliskiem ceļiem.

Igaunijas sportistu klātbūtne sacensībām piešķīra papildu intrigu un saasināja konkurenci atsevišķās klasēs. Ar pirmajiem kilometriem pretenzijas uz uzvaru absolūtajā vērtējumā un “4WD Open” pieteica M. Sviļa un A. Aizsilnieka ekipāža. Lai gan, uzvarot divos no sešiem ātrumposmiem, pretestību centās izrādīt Krievijas rallija čempioni D. Tagirovs un A. Zaveršķerinskaja, tomēr M. Sviļa ekipāžas pozīciju tā pa īstam apdraudēt nespēja. Finišā D. Tagirovs gan piekāpās jēkabpilietim mazāk nekā sešas sekundes, trešajā vietā atstājot J. Feldmani un A. Jessi (visi “Mitsubishi”).

Aizraujoša cīņa šoreiz bija vērojama “2WD Open” klasē. Īstu paraugstundu demon-strēja divi “bembisti” J. Vorobjovs un pazīstamais igaunis A. Ahu. J. Vorobjovs un G. Zicāns pamanījās uz kādu brīdi pacelties uz trešo vietu absolūti, apsteidzot pat vairākus pilnpiedziņas braucējus. Tikpat sīvi “2WD Open” klasē par trešo vietu cīnījās J. Berķis/E. Čeporjus (attēlā) un R. Sirmacis/M. Kulšs (abi “Ford Fiesta”), mainoties ar pozīcijām gandrīz vai katrā ātrumposmā. Pēdējā ātrumposmā līderi J. Vorobjovs un A. Ahu izstājās. Lai gan uzvaru klasē izcīnīja R. Sirmača ekipāža, J. Berķa iekrātais pārsvars bija pietiekams uzvarai sacensību finišā “2WD Open” ieskaitē. Kā pēc finiša pastāstīja “Latvijas Avīzes” atbalstītais J. Berķis, sacensības esot bijušas spraigas. Nevienu mirkli konkurenti nav devuši iespēju atlaist gāzi, braukšana bijusi ātra, bet bez lieka riska. Patīkami esot bijis beidzot sasniegt finišu, piedevām vēl pirmajiem, tā J. Berķis. Otrajā vietā tikai ar 0,77 sekunžu deficītu R. Sirmača ekipāža, bet trešie igauņi A Vahi un A. Ivaski (BMW).

Ne mazāk aizraujoši sportisti cīnījās pārējās ieskaišu grupās. Klasē “1600” uzvaras laurus plūca igauņi R. Ūstulnds un I. Kūsks (“Ford Fiesta”), bet “4WD” uzvarētāju godā J. Patmalnieks un R. Ziemelis (“Subaru”).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+