×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Akcijā veidos Likteņdārza Lielo kalnu (1)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Likteņdārzs.

Latvijas Televīzijas (LTV) un Kokneses fonda kopīgā labdarības akcija “To Latvijas Likteņdārzs!” šogad veltīta Likteņdārza Lielā kalna izveidei, portālam LA.lv pavēstīja LTV sabiedrisko attiecību vadītājs Klāvs Radziņš.

Kokneses fonds sadarbībā ar LTV labdarības akciju “Top Latvijas Likteņdārzs!” rīko jau septīto gadu, palīdzot veidot unikālu kultūrvēsturisku vietu vēstures piemiņai un gaišai cerībai nākotnē.

Kāpšana kalnā, runājot Likteņdārza ainavas arhitekta vārdiem, ir kā “tuvošanās debesīm – gaismai, kas sola apskaidrību”. No kalna virsotnes dārza apmeklētājam paveras neaizmirstams skats uz Likteņdārzu, kā arī daudzfunkcionālo ēku, kas atradīsies lielā kalna pakājē un pēc arhitekta Andra Kronberga ieceres un radītā dizaina būs kā “tilts uz Latvijas nākotni”.

Radziņš stāsta, ka iecerēts – kalna dienvidu nogāzi rotās jauktu lapu un skuju koku mežs, bet ziemeļu nogāze būs izveidota kā liela ziedu pļava, kurā vienkopus tiks iesētas pļavas puķu sēklas no visas Latvijas. “Un, lai gan kalna izveidei būs nepieciešami simtiem tūkstošu kubikmetru visdažādākās grunts, mēs ļoti vēlētos, lai šī kalna izveidē iesaistītos ikviens Latvijas cilvēks, nogādājot uz Likteņdārzu “saujiņu” zemes no sava dzimtā novada, no savām vai savu senču dzimtajām mājām,” piebilst Radziņš.

8. augustā, sākot no plkst. 17, LTV, Latvijas Radio un Kokneses fonds aicina visus interesentus kopā ar ģimenēm un draugiem uz “Pikniks kopā ar Radio5”, kam plkst. 21.20 LTV1 un Radio5 tiešraidē sekos koncerts ar tādiem Latvijā iemīļotiem dziedātājiem kā Goran Gora, Kārlis Kazāks, “Susdungo”, Jānis Lūsēns, “Promenāde”, “Iļģi”, koris “Juventus” un citiem. Raidījumu – ziedojumu akciju vadīs LTV žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste, un Radio5 žurnālists Magnuss Eriņš.

Visi LTV skatītāji un Radio5 klausītāji jau šobrīd tiek aicināti kā ziedot, piezvanot pa tālruni 9000 6381 (maksa par zvanu 1.42 eiro), tā arī no visas Latvijas, savām mājām vai sev īpaši svarīgas vietas atvest zemi Likteņdārza Lielajam kalnam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kalnu vislabāk varētu veidot no okupācijas paliekām: hruščovkām, brežņevkām, ļeņinekļiem un tamlīdzīgiem objektiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+