×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. jūnijs, 2013
Drukāt

Aktuāla aptauja: Kā vērtējat Latvijas gatavību eiro?

Foto - LETAFoto - LETA

Kā vērtējat Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas paziņojumu, ka Latvija ir gatava eirozonai?

 

Juris Sārnis Siguldā:
”Par to nepriecājos. Visi premjeri, kas Latvijā bijuši, izpostījuši Latviju – likvidēja rūpnīcu VEF, cukurfabrikas, velosipēdu, audumu rūpnīcas. Dombrovskim vairs nav ko postīt, tāpēc viņš iznīcinās Latvijas latu. Eirozonā draud iestāties krīze, bet mēs vienalga tur līdīsim. Kopš seniem laikiem lats ir bijusi viena no vērtīgākajām valūtām, tāpēc nav pareizi no tā atteikties.”

 

 

Māris Zēberts Salaspilī:
 “Vērtēju neitrāli un krasi nenostājos ne vienā, ne otrā pusē. Ir daudz izdevumu, kas saistīti ar pāriešanu uz eiro. Arī lata nedaudz žēl. Bet domāju, ka eirozona varbūt nāks par labu, jo izlīdzināsies cenas, sevišķi pārtikas precēm, par ko tagad pārmaksājam. Ja tirgotāji būs godīgi, cenām principā nevajadzētu mainīties – cik maksājām latos, tik turpmāk maksāsim eiro.”

 

Zigurds Palejs Rīgā:
 “Vēlos izteikt līdzjūtību par eiro ieviešanu no nākamā gada janvāra. Dombrovskis ir ieciklējies uz šo ideju, un tas nav labi. Eiropā runā par to, ka eirozonas stabilitāte ir apdraudēta. Turklāt tie ir lieli izdevumi uzņēmumiem, liela putrošanās patērētājiem. Mūsu valdībai nav nekādas atbildības, ir tikai akls mērķis – eirozona. Latvijas Banka zaudēs savu statusu un dabūsim šķirties arī no četriem procentiem valsts zelta. Neesmu pilnīgi pret eiro, bet pret eiro no 2014. gada.”

 

Ginta Ķeruka Limbažu novadā:
 “Mani priecē ziņa, ka augstie Eiropas kungi uzaicināja mūs pievienoties eirozonai. Es ticu, ka Dombrovskis ievedīs mūs tajā ar godu. Mums ir tikai divas iespējas – vai nu nokļūt pilnvērtīgā Eiropas statusā, vai atgriezties pie austrumu kaimiņiem. Ja Dombrovskis to neizdarīs, to nedarīs neviens. Esmu droša, ka tie, kas šobrīd protestē pret eiro, ir tie paši, kas nule ievēlēja Rīgas domē “Saskaņas centru”.”

 

Juris Kante Rīgā:
 “Tas ir ļoti pozitīvs pavērsiens. Ir labi piemēri – Igaunija, Slovēnija. Kas viņiem slikts noticis pēc eiro ieviešanas? Galvenais, ka nauda ķešā, nevis tas, kāda tā ir. Tas ir tikai norēķināšanās līdzeklis. Ir tādi, kas piesauc identitātes zaudēšanu. Kā maksāšanas rīka dēļ var pazaudēt tautas apziņu? Ja esam Eiropā, tad vajag vienu valūtu. Cenas ceļ visu laiku – nevajag nemaz eiro.”

 

Ilga Ozola Madonā:
 “Raugos uz to neitrāli. Man nav lieku līdzekļu un uzkrājumu, arī ceļot nevaru atļauties. Tāpēc man būtībā ir vienalga, kāda nauda. Galvenais, lai es nepalieku zaudētājos naudas maiņas dēļ, kā tas jau reiz ir noticis.”

 

Ausma Brūniņa Pārdaugavā:
 “Nevēlos, lai pazūd mūsu nauda. Ja būtu iespēja, es balsotu pret eiro. Klīst runas, ka Vācija nemaz tā īsti vairs nevēlas būt Eiropas Savienībā. Uzskatu, ka mums nevajadzētu censties izlikties par celmlaužiem un ka būtu labāk kādu gadu nogaidīt.”

 

Gatis Kalniņš Bauskā:
 “Raugos uz šo lietu tāpat kā Nacionālā apvienība. Ja Kabanovs ir pret eiro, tad es esmu par. Mēs taču esam Eiropas Savienībā, turklāt, ja nevēlamies, lai pēc gadiem būtu jāstājas rubļu zonā, labāk stāties eirozonā. Mums jāsamierinās ar šo ideju, jo citas izejas nav. Godīgi jāsaka – ja arī tā Eiropas Savienība sabruktu, es īpaši nepārdzīvotu.”

 

Jānis Skriblis Tukumā:
 “Raugos pozitīvi. Kā Eiropas Savienības dalībvalstij mums vajadzīga atbilstoša valūta. Lats ir vērtīgs, taču tikai tāpēc pie tā palikt nav pareizi. Braucot uz ārzemēm, nauda vienmēr jāmaina, taču konvertācija dārgi izmaksā. Kad bijām padomijā, maksājām rubļos, tagad esam Eiropā – vajag eiro. Kad bija baumas par lata devalvāciju, daudzi skrēja mainīt latus pret eiro. Tagad tie paši bļauj, ka eiro nevajag. Tā ir milzīga pretruna.”

 

Jānis Lūsis Vidrižu pagastā:
 “Visai negatīvi. Ja būtu referendums, es balsotu pret. Mani satrauc tas, ka zaudējam savu suverenitāti. Ja mums vairs nekā nepaliek – ne savu atribūtu, ne pārliecības, tad nevajag arī Saeimu. Daudzi piesauc investīcijas Igaunijā, taču kādēļ vajadzīgas ārzemju investīcijas? Kādēļ valsts nevar palīdzēt Latvijai, bet tā vietā atbalsta blēžus, glābjot bankas un izzagtus uzņēmumus.”

 

 

Fakti

Eiropas Komisija un Eiropas Centrālā banka paziņojusi, ka Latvija ir gatava ieviest eiro 2014. gadā.

Galīgais lēmums par eiro ieviešanu Latvijā tiks pieņemts 9. jūlijā.

AVOTS: LETA

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+