×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
7. janvāris, 2018
Drukāt

Alga – 850 eiro. Šogad dienestā plāno uzņemt 710 karavīrus (10)

Latvijas armijas fotoLatvijas armijas foto

Šogad profesionālajā militārajā dienestā plānots uzņemt 710 karavīrus, un valsts no pirmās dienas atalgojumā jaunajiem karavīram sola maksāt aptuveni 850 eiro pēc nodokļu nomaksas, informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Piemēram, 120 no jaunajiem karavīriem plānots uzņemt studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, bet 330 karavīrus uzņems dienestā Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē. Pārējos plānots uzņemt Speciālo operāciju pavēlniecībā, Štāba bataljonā, Gaisa spēkos, Zemessardzē, Jūras spēkos un specializētajās vienībās.

Dienestam speciālistu amatos un specializētājās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar pirmā līmeņa augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju jomā, ar pirmā vai otrā līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, ar vidējo tehnisko izglītību autotransporta jomā, autovadītājus, kā arī kandidātus ar pieredzi transporta remonta jomā.

Kandidātam, kas agrāk nav apmācīts militārajam dienestam, pēc pieņemšanas profesionālajā dienestā jāpabeidz amatam noteiktais militārās apmācības kurss.

NBS sola nodrošināt jaunajiem karavīriem arī bezmaksas medicīnisko aprūpi, bezmaksas izglītību karjeras sākšanai un turpināšanai, pilnu militāro sociālo garantiju komplektu – pabalstus, izdienas pensiju, kompensācijas. Tāpat NBS piedāvā ārvalstu komandējumus un izaugsmes iespējas.

Pieteikties profesionālajam dienestam var abu dzimumu Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 40 gadiem dienestam NBS vienībās, bet studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā – vecumā no 18 līdz 27 gadiem.

Pieteikties profesionālajam dienestam nevar abu dzimumu personas, kas ir sodītas par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, ir aizdomās turētās, apsūdzētās un tiesājamās. Tāpat dienestā nepieņem personas, kurām ir neatbilstošs veselības stāvoklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. ļoti laba alga priekš cilvēka ar pamatizglītību! Pat ārsti, skolotāji, lektori un docenti augstskolā saņem mazāk.

  2. Kremla trolli jums tak sodien svetki . Dubultigi maksa ? Vai paniskas bailes no NATO ,ka tada histerija ?

  3. Kur viņi viņus ņems?

  4. No kā interesanti mēs baidamies?Kā nomirt?Nomirt kā nabagiembez darba un iespējām vai no bezdarba kurš valda pamestos LV nomales,nomirt vientuļajos Latgales plašumos,vai nomirt no ienaidnieka,uz kura dūres paši esam uzprasijušies-kaitinot?

  5. Galvenais tagd būtu iemācīt tautai kā izdzīvot un ko darīt pēc atomkara; atlikušajiem es domāju.

  6. Jūs to nopietni????Alga 850 € ,lai sabeigtu veselību un sačakarētu visu dzīvi.

  7. Skaisti, bet tāds sīkums, piem profesionālais sportists savu ķermeni izkropļo pelnot miljonus, te pa kapeikām salīdzinot. Kaut vai nenormāli smago mugursomu n-tās reizes, n-to km staipot, mugura un skriemeļi lupatās, vai atsaldē locekļus ziemas mācībās..tā var turpināt bezgalīgi..un x stundā ar savu bada pensiju vairs nesaprot kā dzīvot tālāk..

    • Tautā radies stereotips, ka karavīrs tikai to dara kā ar somu plecos un šauteni rokās dzīvo pa mežu. Mūsdienu karavīrs strādā normāli 8 stundu darba dienu savā štābā pildot pienākumus, sākot no noliktavas pārziņiem, beidzot ar IT, sakaru specialistiem un grāmatvežiem, nerunājot par instruktoriem un virsniekiem, kam ikdienā sanāk daudz pavadīt savā kabinetā papīros, nevis mežā vai kaut kur citur.

Draugiem Facebook Twitter Google+