×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

Algotie pagaidu sabiedriskie darbi – iespēja būt sabiedrībā un darboties pagasta labā 


Foto no I. Pontāgas personīgā arhīvaFoto no I. Pontāgas personīgā arhīva

Aknīstes novada Rubenes pagastā algotos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistītie bezdarbnieki vasarā galvenokārt labiekārto un uzkopj teritoriju – dabas parku, brīvdabas estrādi, septiņas kapsētas, ūdenskrātuves apkārtni ar peldvietu un visas ceļmalas.

 

“Esam sakoptākais pagasts novadā un cenšamies attaisnot šo nosaukumu,” palepojas Ināra Preitāga, atbildīgā par projektā iesaistīto bezdarbnieku nodarbināšanu.

Otrs lielākais darbu apjoms saistās ar malkas sagatavošanu skolai, bērnudārzam, kultūras namam, kur siltumu nodrošina ar malkas apkuri. Ziemas mēnešos no kupenām jāatbrīvo ietves, arī vairāk nekā kilometru garais veloceliņš, ko ikdienā izmanto pagasta iedzīvotāji – gan velobraucēji, gan kājāmgājēji.

Dienās, kad laika apstākļi nav labvēlīgi āra darbiem – līst lietus vai ārā ir pārāk auksts, rubenieši nesēž klēpī saliktām rokām. I. Preitāga: “Vecajā dārznieka namiņā sievietes ārdīja vecus džemperus, lakatus, šalles un no iegūtās dzijas adīja zeķes un cimdus. Sociālie darbinieki, apciemojot pansionātā mūsu pagasta vientuļos pensionārus, kā dāvanu viņiem aizveda noadītos cimdus un zeķes. Arī dažam algoto sabiedrisko darbu veicējam tika pa cimdu pārim. No sintētiskajiem diegiem adītie noder kā darba cimdi, ko uzvelk virs dūraiņiem. Tad strādājot tik ātri nenolietojas.”

Bezdarbnieki arī izremontēja veco dārznieka namiņu, kuru paši izmanto atpūtas brīžos un pusdienu reizēs. Edīte Virbule, viena no projekta bijušajām dalībniecēm, ierādījusi, kā ar vienkāršiem materiāliem – krāsainām salvetēm, laku un līmi – dekupāžas tehnikā var atjaunināt vecas mēbeles. No puķainajām salvetēm izveidotas pat gleznas, kas ierāmētas un pieliktas pie sienas. “Atsvaidzinātas” krūzītes un citi trauki. Izrādās, Edīte aktīvi apmeklē dažādus kursus un nodarbības, apgūst visu jauno un interesanto un savas prasmes nodod arī citiem. E. Virbule par algoto pagaidu sabiedrisko darbu projektu izsakās atzinīgi: “Gaidu to brīdi, kad atkal varēšu iesaistīties. Man tā ir iespēja iziet no mājas, būt sabiedrībā.”

Kā zināms, bezdarbnieku algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos 12 mēnešu periodā iesaista ne ilgāk kā četrus mēnešus (secīgi vai ar pārtraukumiem).

 

Uzziņa

* ESF projekts “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās” (Nr.1DP/1.3.1.5.0./12/IPIA/NVA/001) tiek īstenots no 2012. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 30. jūnijam;

* projektā paredzētais finansējums 22,9 milj. latu, no tiem 10,6 milj. – 2012. gadam, 10,4 milj. – 2013. gadam un 1,9 milj. – 2014. gadam;

* līdz 2013. gada 31. janvārim algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistīti 31,6 tūkstoši bezdarbnieku.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+